Štýl

Zlato-zelené náušnice

31. júla 2014

Zlato-zelene nausnice
Pastelové farby sú túto sezónu veľmi trendy. Ak sa však odetá v týchto farbách cítite ako cukrík (a tento pocit vám veľmi nesedí…), vyskúšajte ich nosiť aspoň v rámci bižutérie.

Potrebujeme:

  • drôtik
  • 18 korálok
  • 2 afroháčiky (môžete si ich aj vyrobiť, fotopostup nájdete tu)
  • štípacie kliešte
  • guľaté kliešte
  • ploché kliešte
  • pravítko

Postup:

Zlato-zelene nausnice1. Odštikneme si drôtik o veľkosti cca 10 cm. V strede ho uchopíme guľatými kliešťami a urobíme očko. 2. Drôtik uchopíme guľatými kliešťami cca 3 mm od očka a urobíme ďalšie očko. 3. Opakujeme krok dva aj z druhej strany stredového očka. 4. Očká uchopíme jednou rukou, zatiaľ čo druhou rukou ovinieme pretŕčajúce drôtiky okolo seba.

Zlato-zelene nausnice5. Jeden drôtik odštikneme a druhý vyrovnáme do zvislej polohy. Odštiknutý drôtik a pretŕčajúci spojíme k sebe zatlačením plochými kliešťami. 6. Vytŕčajúci drôtik si skrátime na cca 0,9 mm a urobíme na jeho konci očko tak, že ho ovinieme okolo najužšej časti guľatých klieští a následne drôtik zahneme do protismeru. 7. Odštikneme si malý kus drôtika. Na jednom jeho konci urobíme očko a na drôtik navlečieme korálku. Pretŕčajúci drôtik skrátime na 0,9 mm. 8. Aj na druhom konci drôtika urobíme očko. Takýchto korálkových dielikov si vyrobíme 6. Pospájame ich po dvoch a pripevníme na dielik s troma očkami.

Zlato-zelene nausnice9. Odštikneme si malý kus drôtika a guľatými kliešťami ho na jednom konci zahneme do tvaru písmena „J“. 10. Plochými kliešťami drôtik sploštíme až na doraz. 11. Na drôtik navlečieme korálku a odštikneme ho tak, aby za korálkou pretŕčal o dĺžke 0,9 mm. Na jeho druhom konci urobíme očko. Takéto korálkové dieliky si vyrobíme 3 a pripevníme ich na dieliky, ktoré sme si vyrobili v predošlých krokoch. 12. Na náušničku si pripevníme afroháčik.

You Might Also Like