Štýl

Záložka do knihy s brmbolcom

6. novembra 2017

Záložka do knihy s brmbolcom výrobaZáložka do knihy s brmbolcom je skvelým darčekom pre každého knihomoľa. Jej výroba je veľmi jednoduchá a zábavná – čítajte ďalej a dozviete sa podrobnosti :)

Pred nejakým časom som prepadla brmbolcovej mánii, ktorú odštartovali tieto veselé náušky. Pamätáte? Z brmbolcov sa dá vyrobiť milión krásnych vecí… Ak hľadáte inšpiráciu, mrknite na moju nástenku na Pintereste, kde som si uložila kopec super nápadov.

Záložka do knihy s brmbolcom výrobaAk neviete, kde začať, skvelým prvým DIY je táto brmbolcová záložka do knihy. Vyrobíte si ju veľmi jednoducho a všetok potrebný materiál nájdete pekne pokope v tomto tvorivom balíčku. Z balíčka si vyrobíte viac než 15 záložiek v 5 rôznych farbách, ktoré môžete potom rozdať kamarátkam, ako malý vianočný darček alebo… len tak pre radosť. ♥

Zalozky s brmbolcami - tvorivy balicek s navodom - SashePotrebujeme:

  • hrubší papier
  • kružidlo
  • nožnice
  • manikúrové nožničky
  • priadza
  • ihla

Postup:

Záložka do knihy s brmbolcom výrobaKrok 1: Z hrubšieho papiera si vystrihneme dva kruhy s priemerom 4 cm. V strede kruhov urobíme pomocou manikúrových nožničiek otvor, ktorý sa bude rovnať 1/3 celkovej veľkosti kruhu.

Záložka do knihy s brmbolcom výrobaKrok 2: Kruhy spojíme a omotávame okolo nich priadzu, až kým ňou nevyplníme celý otvor. Ak sa vám priadza minie, nechajte ju voľne pretŕčať cez vonkajší okraj kruhov a začnite omotávať ďalší kus. Info: Ja som spotrebovala cca 4 m priadze. Zvýšil sa mi len malý kúsok, ktorý som si odložila a použila v ďalšom kroku.

Záložka do knihy s brmbolcom výrobaKrok 3: Priadzu prestrihneme pri vonkajšom okraji a opatrne pootvoríme papierové kruhy. Stredom brmbolca ovinieme cca 40 cm kúsok priadze (tak, aby bol jeden koniec dlhší ako druhý) a pevne ju zauzlíme.

Záložka do knihy s brmbolcom výrobaKrok 4: Papierové kruhy nastrihneme a odstránime z brmbolca. Brmbolec ostriháme (dlhší koniec priadze z predošlého kroku však ponecháme) a vytvarujeme do guličky. Podľa veľkosti knihy urobíme na záložke uzlík, pretŕčajúcu priadzu za uzlíkom odstrihneme a záložka do knihy je hotová!

Záložka do knihy s brmbolcom výroba Záložka do knihy s brmbolcom výroba

You Might Also Like