Bývanie

Výrazné lampy

24. júna 2014

Vyrazne lampy
Výrazné lampy sa hodia do minimalistických interiérov, kde je ich úloha povýšená na šperk krášliaci miestnosť. K ich výberu sa musí pristupovať opatrne, najmä ak sa v miestnosti nachádzajú iné výrazné prvky, ako napríklad ozdobný nábytok, výrazné farby, maľba či tapeta na stene. Ak je interiér čierno-biely alebo v odtieňoch šedej, lampa môže byť nielen výrazne tvarovaná, ale aj farebná.

AZzardo – Bruno (závesné: 248,75 €, stojanové: 317,92 €)

Vtipne riešená lampa v sérii ako závesné svietidlo alebo stojanové je tvorená tromi výraznými guľami pripomínajúcimi žiarovky a jednoduchým oválnym krytom. Použitie oboch lámp v jednej miestnosti a zopakovanie motívu je v tomto prípade veľmi vhodné.

Vyrazne lampyAngo – Cherry Moon (480 €)

Nezvyčajná červená lampa je výrazná sýtou farbou a zároveň hustou sieťou malých “ulít” tvoriacich veľkú guľu. Pozor na kombinovanie tohto svietidla s inými farbami v interiéri. Ideálna je biela, šedá a čierna.

Vyrazne lampyRendl light studio – A bunch ( 215 €)

Zväzok čiernych lámp poskytuje príjemné rozptýlené svetlo. Lampa bude najlepšie pôsobiť spustená nižšie, napríklad nad konferenčný stolík.

Artemide – Capsule sospensione

Táto elegantná lampa použitá v páre má jemné organické tvarovanie, no napriek tomu pôsobí ako výrazný doplnok miestnosti, ktorý určite zaujme.

Vyrazne lampyMarco Piva – Witch

Najvýraznejšia z trojice prevedení tejto lampy od dizajnéra Marco Piva je jednoznačne čierna s ružovou žiarovkou.

Vyrazne lampyRendl light studio – Forchini PD 1 (závesné: 179 €), Captain (stojanové: 520 €)

Čierna, jednoducho tvarovaná lampa je zaujímavá spracovaním povrchu a zlatým vnútrom. Stojanové svietidlo z podobnej série je spracované ešte výraznejšie. Pripomína reflektorové nasvietenie pri filmovaní.

Text: Lenka Kormaníková, foto: archív firiem

You Might Also Like