Bývanie

Vianočné dekorácie

10. decembra 2014

Vianocne dekoracie Ikea
Verili by ste tomu, že už o dva týždne sú Vianoce? Ak ešte nemáte nakúpené všetky vianočné dekorácie, formičky na pečenie či rôzne iné doplnky, ktoré u vás doma navodia neopakovateľnú sviatočnú atmosféru, nechajte sa inšpirovať naším výberom. Predstavujeme vám našich vianočných favoritov z dielne IKEA.

***

Nemáte doma miesto pre klasický vianočný stromček, alebo jednoducho obľubujete netypické sviatočné dekorácie? Látku s potlačou vianočného stromčeka si môžete dekorovať svetielkami a ozdobami, alebo na ňu pripevniť vrecúška a taštičky a vyrobiť si z nej tak originálny adventný kalendár ako na fotografii.

Vianocne dekoracie Ikea
Vianočné ozdoby nepatria len na stromček. Pekne vyniknú aj v okne naaranžované napríklad okolo tejto krásnej závesnej lampy v podobe hviezdy.

Vianocne dekoracie Ikea
Vľavo: Jednoduché ozdoby z masívnej borovice (na fotografii s rozkošnými vtáčikmi) si môžete dotvoriť podľa vlastných predstáv.

Vpravo: Vyrobte si pomocou šablón chutnú perníkovú chalúpku! Do jej zdobenia môžete zapojiť aj vašich drobcov – výsledok možno nebude tip-top, no užijete si pri tom kopec zábavy.

Vianocne dekoracie Ikea
Jemné svetlo sviečok dokáže vyčarovať neopakovateľnú atmosféru a pocit pohody. Nám padla do oka červená sviečka so štrikovaným motívom a biela sviečka na štýl snehovej gule.

Vianocne dekoracie Ikea
Či už sú vločky pred oknom alebo za oknom, vždy je na ne krásny a romantický pohľad.

Vianocne dekoracie Ikea Vianocne dekoracie Ikea
Hore + vľavo: Chystáte sa stráviť Vianoce na chate alebo očakávate veľké množstvo hostí? Zásobte sa papierovými pohármi a taniermi – vďaka pekným motívom a farbám môže aj jednorazový riad pôsobiť vkusne a sviatočne.

Vpravo: Ideálna sviatočná pohoda? V rukách pohár vareného vínka a na nohách teplé papuče!

foto 1-6,9: IKEA, foto 7,8: Peter Frolo

Tento článok bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou IKEA.

You Might Also Like