Bývanie

Váza z pohára

20. júna 2015

Vaza z pohara
Ak zafarbíte sklenené predmety z ich vnútornej strany, dodáte im takto farbu bez toho, aby ste zničili ich lesklý a hladký povrch. Ak doma nájdete akrylovú farbu a starú vázu, pohár či sklíčko na zaváranie, určite tento super rýchly a jednoduchý projekt vyskúšajte!

Potrebujeme:

  • akrylová farba (redšej konzistencie)
  • sklenený pohár/váza/sklíčko na zaváranie
  • kuchynské utierky

Postup:

Vaza z pohara1. Do čistého a odmasteného pohára (ja som ho len umyla saponátom na riad) vylejeme akrylovú farbu. Pokojne môžeme vyliať aj väčšie množstvo, pretože prebytočnú farbu vrátime na záver naspäť do fľaštičky. Pohár začneme v rukách krútiť a farbu v ňom zvnútra rozdistribuujeme, pričom ho pokryjeme až tesne ku krajom.

Vaza z pohara2. Keď máme pohár zafarbený, na chvíľu ho položíme nabok, aby prebytočná farba stiekla na jednu stranu (pohár pri okraji trochu podoprieme, aby farba nevytiekla). Následne vylejeme prebytočnú farbu naspäť do fľaštičky. Okraj vázy, ktorý sa zašpinil pri vylievaní farby, utrieme servítkou a farbu necháme dobre zaschnúť. Tip: Ak ste použili hustejšiu farbu, ktorej dlhšie trvá, kým stečie naspäť do nádobky, položte vázu ešte na pár minút hore dnom na kuchynskú utierku.

Ak plánujete do vázičiek umiestniť živé kvety, nedávajte do nich vodu priamo, ale v nejakej menšej nádobke (ja som na tento účel použila poldecák:)). Vázičky nemusíte použiť len na kvety, ale aj napríklad na uskladnenie pier či iných drobných predmetov. Pekné a zaujímavo tvarované vázy môžu byť dekoratívne aj samy o sebe – vystaviť si ich doma môžete buď po jednom, alebo aj v rámci kolekcie.

Vaza z pohara

You Might Also Like