Štýl

Tvoríme ekologicky

1. septembra 2014

Peciatka z korkovej zatky
Materiál na váš najbližší projekt nemusíte zháňať len v drahých kreatívnych obchodoch. Množstvo vecí na tvorbu nájdete aj u vás doma! Vyrobte si napríklad vázu z plastovej nádobky, pečiatku z korkovej zátky či kyticu z uschnutých stoniek.

***

Najbližšie, keď si budete vychutnávať dobré vínko, určite si od neho odložte korkovú zátku. Môžete si z nej vyrobiť napríklad takúto milú pečiatku.

Prefarbene sandalkyAk doma máte textilné sandálky, ktoré sú vyblednuté alebo zašpinené, určite ich nevyhadzujte. Vdýchnite im druhý dych pomocou farieb na textil.

Nausnice z plastu a lepiacej paskyPo tom, čo si pochutnáte na čučoriedkach či cherry paradajkách, určite si odložte plastovú nádobku, v ktorej ste ich kúpili. S pomocou ozdobnej lepiacej pásky si z nej môžete vyrobiť originálnu eko bižutériu.

Stonky s kvetmi z novinZ uschnutých stoniek kvetov alebo konárikov si môžete vyrobiť rôzne dekorácie, ktoré vám budú „kvitnúť“ a tešiť vás počas celého roka. My sme si zvolili kombináciu zlatých stoniek a kvietkov z novinového papiera.

Vaza z plastovej flastickyLátkou omotané vázičky sa vám budú skvele hodiť na svadbu, narodeninovú oslavu či hocijakú inú udalosť, kedy budete potrebovať obliecť viacero rôznych váz do rovnakého šatu. Pri výrobe tejto vázičky sme navyše zrecyklovali plastový obal od pleťovej vody a nepotrebnú záclonu.

Nohavice prerobene na sortkyMáte doma nohavice, ktoré sú v spodnej časti zničené, alebo majú škvrnu, ktorú neviete vyprať? Nemusíte ich hneď vyhadzovať, radšej ich premeňte na šortky!

Sluchadla ozdobene bavlnkamiVdýchnite život starým zafúľaným slúchadlám a oblečte ich do pestrých farieb. V novom šate sa budú zaručene cítiť ako v bavlnke!

Cierno-zlata lampaPovaľuje sa vám doma stará lampa, ktorá má svoje najlepšie roky už za sebou? Alebo skladujete na dne škatule takú, ktorá sa vám už nepáči, prípadne sa vám farebne nehodí do interiéru? Prerobte ju!

Lakovane nausniceNeplatné členské či darčekové karty nemusia skončiť v koši – vyrobiť si z nich môžete napríklad takéto lakované náušnice.

Znacky vyrobene z konarikovKonárikom, ktoré nám ostali po ostrihaní jablone sme dali druhý život v podobe označenia byliniek.

Vintage fotoramikPri realizácii tohto projektu sme použili starý, mierne ošumelý fotorámik, ktorému sme patinovaním pridali ešte niekoľko rokov navyše.

You Might Also Like