Bývanie

Téma: kvety

6. októbra 2014

Darcekove balenie s kvetmi a vlnou
V tomto článku nájdete projekty súvisiace s kvetmi – či už rezanými, črepníkovými, umelými alebo vlastnoručne vyrobenými. Inšpirujte sa našimi fotopostupmi na výrobu vázičiek, črepníkov, bižutérie či originálneho darčekového balenia.

***

Starostlivo vyberaný či vlastnoručne vyrobený darček darovaný od srdca si zaslúži byť prezentovaný v peknom šate. Pri ozdobnom balení darčekov sa medze fantázii nekladú – my sme sa trochu pohrali s vlnou a kvietkami.

Servitkovy kvet
Tento servítkový kvet sa bude skvele vynímat v spálni na nočnom stolíku, no rovnako dobre poslúži aj ako efektná párty dekorácia. Je výrazný, štýlový a nikdy vám nezvädne.

Znacky vyrobene z konarikov
S týmito konárikmi v úlohe označenia byliniek či kvetov už nikdy nestratíte prehľad vo vašej záhradke. Vnesú do nej organizáciu a poriadok, no zároveň pôsobia veľmi dekoratívne.

Prsten s latkovym kvetom
Ak sa vám zvýšili malé kusy látky, určite ich nevyhadzujte. Môžete si z nich vyrobiť originálne šperky na tisíc spôsobov – napríklad takýto nežný prstienok s ružovým kvetom.

Crepnik so servitkovou dekoraciou
Vytvorte si unikátny črepník podľa vlastného gusta pomocou techniky decoupage. Dizajnérsky originál z vlastnej dielne vás vyjde na pár eur a užijete si pri tom kopec zábavy.

Vaza z plastovej flasticky
Látkou omotané vázičky sa vám budú skvele hodiť na svadbu, narodeninovú oslavu či hocijakú inú udalosť, kedy budete potrebovať obliecť viacero rôznych váz do rovnakého šatu. Pri výrobe tejto vázičky sme navyše zrecyklovali plastový obal od pleťovej vody a nepotrebnú záclonu.

Stonky s kvetmi z novin
Z uschnutých stoniek kvetov alebo konárikov si môžete vyrobiť rôzne dekorácie, ktoré vám budú „kvitnúť“ a tešiť vás počas celého roka. My sme si zvolili kombináciu zlatých stoniek a kvietkov z novinového papiera.

Kvet z casopisu
Tento projekt je z kategórie super ekologických – kvietok sme vyrobili zo starého časopisu a vázičku zo sklenenej fľaše od džúsu.

Zavesny kvetinac
Váš obľúbený kvet sa bude vo vlastnoručne vyrobenom závesnom kvetináči krásne vynímať a zaručene pútať veľa pozornosti.

Vazicka so zlatym dnom
Aj umelé kvety majú svoje čaro. Dôkazom sú tieto fotografie, na ktorých takmer dokonale splynuli s prírodou. Svoje miestečko si našli v pôvodne jednofarebných vázach, ktoré sme dekorovali pomocou zlatej farby a obyčajnej hubky na riad.

Susenie lupenov ruzi
Ruže patria medzi jedny z najobľúbenejších kvetov nielen pre ich krásu, ale aj nádhernú vôňu. Ak si pestujete ruže v záhradke, určite si pár plne rozkvitnutých ruží odstrihnite a vysušte si ich lupene. Takto sa z ich krásy a vône budete môcť tešiť po celý rok.

You Might Also Like