Bývanie

Super nápady: Fotografie

17. augusta 2015

Fotografie (Super napady)
Vytiahnite vaše fotografie z telefónov a počítačov a pustite sa do niektorého z týchto kreatívnych projektov! V tomto článku nájdete návod, ako si vyrobiť darčekovú krabičku, moderný scrapbook a jednoduchý stojan na fotografie.

Darčeková krabička

Na decoupage nemusíte používať len servítky, rovnako dobre vám poslúžia aj fotografie vytlačené na laserovej tlačiarni. Tu je návod, ako pretvoriť krabičku od zápaliek na unikátnu škatuľku vhodnú na zabalenie darčeka alebo uskladnenie bižutérie či rôznych iných drobností.

Potrebujeme:

  • fotografia vytlačená na laserovej tlačiarni (na kvalitnom kancelárskom papieri)
  • pravítko
  • ceruzka
  • nožnice
  • miska s teplou vodou
  • kuchynská utierka alebo vreckovka
  • veľká zápalková krabička
  • lepidlo/lak na servítkovú techniku
  • štetec

Postup:

1. Fotografiu si vystrihneme podľa rozmerov zápalkovej škatuľky. Následne ju na cca 2 minúty vložíme do teplej vody, aby bola poddajnejšia a lepšie sa s ňou pracovalo.

2. Fotografiu vyberieme z vody a osušíme kuchynskou utierkou.

3. Na krabičku od zápaliek nanesieme lepidlo/lak na decoupage. Priložíme fotografiu a uhladíme ju prstami.

4. Následne fotografiu pretrieme lepidlom/lakom na servítkovú techniku. Náter necháme zaschnúť a následne nanesieme ešte jednu vrstvu.

Scrapbook

Väčšina z nás si v tejto dobe fotografie netlačí a už vôbec si ich nezakladá do albumov. Nie je to škoda? Ak vás niekedy chytí nostalgická nálada, vyskúšajte si z vašich fotografií vytvoriť napríklad  scrapbook. Je veľa spôsobov, ako sa do tejto činnosti pustiť, inšpirovať sa môžete okrem iného aj týmto článkom uverejneným na blogu A Beautiful Mess (v angličtine).

Na vytvorenie scrapbooku touto technikou vám v podstate budú stačiť vytlačené fotografie, album a obaly s okienkami na viacero fotografií. Je už len na vás, či do niektorých okienok vložíte farebný papier, pridáte popisky, nálepky alebo použijete pečiatky. Pohrať sa môžete dokonca aj s plsťou, z ktorej si môžete vystrihnúť písmenká alebo rámiky rôznych tvarov. Váš album tak získa viacero farieb i textúr.

Stojan na fotografiu

Z obyčajného kamienka a drôtika si viete veľmi jednoducho a rýchlo vyrobiť efektné stojany na fotografie. Stačí si kliešťami odštiknúť drôtik, ovinúť ho okolo kamienka a pomocou guľatých klieští vytvoriť na jeho druhom konci špirálu na uchytenie fotografie.

foto: Eat Create Live, A Beautiful Mess, Poppytalk

You Might Also Like