Bývanie

Stránky plné inšpirácie a nápadov

14. augusta 2014

Stranky plne inspiracie a napadov
Katalóg IKEA 2015 nie je len obyčajným prehľadom produktov. Na svojich stránkach prináša inšpiratívne tipy a nápady, ako si aj z malého bytíku vytvoriť svoj vysnívaný domov, ako bývať vkusne a štýlovo bez zruinovania rodinného rozpočtu, či ako si kúpené veci prerobiť podľa svojho vkusu a dodať im osobitý štýl. Práve tento posledný rozmer katalógu nás zaujal najviac. Predstavujeme vám naše najobľúbenejšie kreatívne chuťovky z dielne IKEA.

Hore: Tento šarmantný interiér je dôkazom toho, že aj masovo kupovaný nábytok môže u vás doma vyzerať absolútne unikátne. Všimnite si nafarbené skrinky, nohy schodíkov i stôl. Zaujímavo pôsobia aj dekorácie z novinového papiera či vešiaky z čistiarne využité ako držiaky na časopisy a ozdobný papier. Bočné diely IVAR sú tu premenené na osobitý úložný priestor a domácu mini záhradku.

Stranky plne inspiracie a napadov
Detailný pohľad na bielu stolovú dosku dotvorenú farebnými prúžkami.

Stranky plne inspiracie a napadovVľavo: So skrinkou z neošetrenej masívnej borovice sa môžete krásne vyhrať. Na fotografii je natretá na modro a z vnútra pokrytá novinovým papierom.

Vpravo: Z bočného dielu IVAR a zošitých kuchynských utierok si môžete vytvoriť takýto originálny úložný priestor.

Stranky plne inspiracie a napadovAj jednoduché biele rolety si môžete pretvoriť na unikátny kúsok. Pre dokonalé zladenie ich môžete napríklad pomaľovať rovnakou farbou ako steny, alebo naopak skúsiť niečo výrazné a bláznivé.

Stranky plne inspiracie a napadovVľavo: Vyrobte si originálne posteľné obliečky pomocou farby na textil. Ako maliarske plátno vám poslúžia biele obliečky DVALA.

Vpravo: Stojan na rastliny môžete využiť aj ako odkladací priestor na bižutériu, opasky, laky na nechty či iné drobné predmety, ktoré chcete mať stále poruke.

Stranky plne inspiracie a napadovMiestnosť môžete opticky predeliť napríklad takýmito žiarivými stuhami pripevnenými o rám postele a tyč navŕtanú v strope.

Stranky plne inspiracie a napadovSkrášliť kuchyňu si môžete aj bez komplikovaných a finančne náročných zásahov. Skúste napríklad vymeniť úchytky na skrinkách za takéto veselé vešiaky alebo si dotvoriť nábytok ozdobnými lepiacimi páskami. Vašu kuchyňu krásne oživia aj stoličky omotané stuhami či dosky na krájanie ozvláštnené žiarivými farbami. Vtipná korková nástenka vyrobená z podložiek pod hrniec a „tapeta“ v podobe novinového papiera potvrdzujú, že mať štýlový a originálny domov nie je len otázkou peňazí.

Tento príspevok bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou IKEA.

You Might Also Like