Bývanie

Šťastné, veselé & handmade Vianoce

21. decembra 2016

Sťastne, vesele & handmade Vianoce Máte na Vianoce už všetko prichystané? Ak nie, inšpirovať sa môžete týmto článkom, v ktorom nájdete zopár super jednoduchých a ľahko realizovateľných nápadov. Šťastné, veselé & handmade Vianoce všetkým!

Sťastne, vesele & handmade VianoceDekorácia | Farebné vianočné stromčeky – A Beautiful Mess

Ako na to: Kartónový kužeľ (môžeme použiť aj polystyrénový) oblepíme pomocou lepiacej pištole vlnou. Stromčeky na fotografii sú postavené na hračkárskych kolieskach, no na tento účel môžeme použiť hocijaký iný predmet, ktorý máme po ruke (alebo kmeň pod stromček vôbec nedávať). Na záver prilepíme na špic stromčeka trblietavú hviezdičku.

Horuca cokolada s penou receptSladkosť | Horúca čokoláda s penou – Truly, Emily

Ako na to: Do hrnca dáme 700 ml mlieka a 100 g tmavej čokolády nakrájanej na menšie kúsky. Varíme na miernom ohni a neustále miešame, až kým sa čokoláda nerozpustí. Keď začne čokoláda vrieť, odstavíme ju zo sporáka a následne vytvoríme penu pomocou ponorného mixéra. Príprava tejto napenenej horúcej čokolády je neuveriteľné jednoduchá a výsledok skvele chutí a krásne vyzerá. Tak prečo kupovať polotovary?

Sťastne, vesele & handmade Vianoce

Balenie darčekov | Čarovanie s hnedým papierom – Artifact Uprising

Ako na to: Darček zabalíme do obyčajného hnedého papiera a previažeme špagátom. Pridať môžeme rôzne vetvičky, kvietky či fotografie a obrázky, na ktoré môžeme napísať aj venovanie. Viac inšpirácií nájdete v tomto článku.

Navod _Levandulovo-eukalyptova sol do kupela Darček | Levanduľovo-eukalyptová soľ do kúpeľa – Truly, Emily

Ako na to: Do misky vysypeme 500 g hrubozrnnej morskej soli. Pridáme 25 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja a 5 kvapiek eukalyptového. Soľ dobre zamiešame a nasypeme do plastových alebo sklených dóziček.

Sťastne, vesele & handmade Vianoce Ozdoby na stromček | Opečiatkované vianočné „gule“ – SkaraZu

Ako na to: Na drevený výsek v tvare kruhu otlačíme pečiatku s motívom vločky (drevo môžeme pred opečiatkovaním natrieť farbou a následne dekorovať pečiatkou kontrastnej farby). Na vianočnú „guľu“ pripevníme bavlnku a jej konce uviažeme.

You Might Also Like