Štýl

Slúchadlá ozdobené bavlnkami

8. júla 2014

Sluchadla ozdobene bavlnkami
Vdýchnite život starým zafúľaným slúchadlám a oblečte ich do pestrých farieb. V novom šate sa budú zaručene cítiť ako v bavlnke! Výroba vám pôjde rýchlejšie, ak zvolíte hrubšiu priadzu, alebo ak nebudete farby striedať príliš často. Môžete dokonca celé slúchadlá ozdobiť iba jednou farbou – ušetríte si čas strávený nadväzovaním jednej bavlnky na druhú.

Potrebujeme:

  • modrá a fialová bavlnka
  • slúchadlá
  • nožnice
  • meter
  • lepidlo na textil
  • špáradlo

Postup:

Sluchadla ozdobene bavlnkami1. Odstrihneme si cca 1 meter modrej bavlnky. Prehneme ju na polovicu a v strede urobíme uzlík, ktorým ju prichytíme na káblik. Uzlík pevne zatiahneme.

Sluchadla ozdobene bavlnkami2. Oba konce bavlnky vedieme najprv sprava, potom popod káblik a nakoniec bavlnku prevlečieme cez očko. Vznikne nám uzlík, ktorý zatiahneme. Tento krok opakujeme, až kým neurobíme cca 4 cm.

Sluchadla ozdobene bavlnkami3. Fialovú bavlnku taktiež o dĺžke 1 meter prehneme na polovicu a uzlíkom ju prichytíme na modrú bavlnku.

Sluchadla ozdobene bavlnkami4. Okolo káblika a modrej bavlnky urobíme fialovou bavlnkou tri uzlíky a vytŕčajúcu modrú bavlnku odstrihneme. Pokračujeme až kým znova nevyrobíme 4 cm.

Sluchadla ozdobene bavlnkami5. Po tom, čo pokryjeme celý káblik, odstrihneme prebytočnú bavlnku (necháme trčať cca 2 mm). Na špáradlo vytlačíme malé množstvo lepidla na textil. Pomocou špáradla koniec bavlnky prilepíme.

Sluchadla ozdobene bavlnkami

You Might Also Like