Krása

Šľahané telové maslo s levanduľovou vôňou

8. mája 2017

Slahane telove maslo s levadulovou vonou navodUž ste niekedy skúšali výrobu domácej kozmetiky? Ak nie, vaše experimentovanie pokojne odštartujte týmto šľahaným telovým maslom. Jeho výroba je veľmi jednoduchá a výsledok naozaj stojí za to. Krémik je vyrobený prevažne z bambuckého masla a blahodarne pôsobí nielen na pokožku, ale dokonca aj na vlasy. Doprajte si tento levanduľový pôžitok pre seba, alebo originálnym handmade darčekom niekoho obdarujte :)

Potrebné suroviny:

 • 15 g avokádového oleja
 • 60 g bambuckého masla
 • 20 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja

 Potrebné vybavenie:

 • váha
 • nádoba
 • lyžička
 • ručný šľahač
 • dóza

Všetky potrebné suroviny (+ dózy na uskladnenie masla) si môžete kúpiť v jednom praktickom balíčku TU.

Sľahané telové maslo návod - tvorivý balíčekSlahane telove maslo s levadulovou vonou navodPostup:

1. Do nádoby nalejeme avokádový olej, pridáme bambucké maslo a levanduľový esenciálny olej. Receptúra je navrhnutá tak, aby zlepšovala stav pokožky (aj vlasov) na pohľad i na dotyk:

Bambucké maslo

Bambucké maslo sa získava z orechov Bambuckého stromu. V kozmetike má všestranné využitie, používa sa napríklad pri výrobe mydiel, krémov, balzamov na pery či vlasovej kozmetiky. Prispieva k redukcii vrások, tmavých škvŕn a strií. Bambucké maslo pokožku hydratuje, vyživuje, regeneruje, zjemňuje, zmäkčuje a dodáva jej pružnosť.

Avokádový olej

Avokádový olej sa využíva pri výrobe mydiel, pleťových vôd, telových krémov či kondicionérov na vlasy. Je veľmi dobre vstrebateľný cez pokožku, pričom ju zanecháva hydratovanú, jemnú a vláčnu. Avokádový olej má vyživujúce, regeneračné a upokojujúce účinky. Prispieva k zamedzeniu tvorby stareckých škvŕn a vrások. Priaznivo vplýva aj na vlasy – podporuje ich rast, hydratuje suché vlasy a vyživuje vlasové korienky.

Levanduľový esenciálny olej

Levanduľový esenciálny olej sa využíva nielen v kozmetike, ale aj pri výrobe sviečok a v aromaterapii. Je to jeden z najobľúbenejších esenciálnych olejov pre jeho úžasnú vôňu i terapeutické vlastnosti. Má relaxačné, upokojujúce, antiseptické a hojivé účinky. Podporuje rast vlasov, spomaľuje tvorbu vrások, prispieva k odstráneniu strií, uvoľňuje svaly, zmierňuje podráždenie a začervenanie pokožky. Pozor: levanduľový éterický olej sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Slahane telove maslo s levadulovou vonou navod2. Ingrediencie vymiešame pomocou šľahača až kým krém neznásobí svoj objem a nebude nadýchaný ako šľahačka. Na predošlej fotografii môžete vidieť rozdiel medzi bambuckým maslom pred našľahaním (vpravo) a po našľahaní (vľavo). Bambucké maslo má po našľahaní omnoho príjemnejšiu konzistenciu a lepšie sa rozotiera.

3. Telovým maslom naplníme dózu a skladujeme ho pri izbovej teplote. Maslo po našľahaní trochu stuhne, no stále sa bude ľahko rozotierať. Pri kontakte s pokožkou sa začne ihneď topiť a premení sa na olej. Šľahané maslo môžete používať nielen na telo, ale aj ako výživnú masku na vlasy. Vydrží vám tak dlho, ako ingrediencia s najkratším dátumom spotreby.

Slahane telove maslo s levadulovou vonou navod

You Might Also Like

 • Epsomská soľ do kúpeľa s avokádovým olejom - Truly, Emily 19. mája 2017 at 16:38

  […] Ak si chcete prečítať o avokádovom oleji a levanduľovej silici, pozrite si tento článok. […]