Štýl

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi

27. júla 2017

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodAj vy milujete kaktusy? Ja ich zbožňujem, pretože sú svojsky krásne, nenáročné a ako jediné ich moje mačky nechajú na pokoji… :D Kaktusy pekne vyniknú nielen na parapetnej doske, ale aj ako motív na vankúšikoch, tričkách či zápisníkoch.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodV tomto článku nájdete návod, ako si vyrobiť ručne viazaný zápisník s kaktusmi, ktorý je praktický, šikovný a super rozkošný :) Zápisník som si vyrobila z tohto tvorivého balíčka, v ktorom je 5 rôznych kaktusových dizajnov.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - tvorivý balíčePotrebujeme:

 • 7 listov papiera vo formáte A5
 • hrubší ozdobný papier
 • pravítko
 • ceruzka
 • pripináčik
 • starý časopis
 • vyšívacia priadza
 • ihla
 • nožnice

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodPostup:

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodKrok 1: Pripravíme si 7 listov papiera vo formáte A5 (ja som použila obyčajný kancelársky papier, ktorý som predelila na polovicu). Obal zápisníka si vyrobíme z hrubšieho ozdobného papiera. Použiť môžeme napríklad papier na scrapbooking, pomaľovaný výkres, titulnú stranu časopisu, alebo papier potlačený grafickým motívom. Ja som si zvolila poslednú možnosť, pričom papier mal gramáž 120 g/m2.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodKrok 2: Papiere preložíme na polovicu a vložíme ich jeden do druhého. Zápisník otvoríme a zaznačíme si v ňom tri miesta cez ktoré ho neskôr zošijeme. Prvý bod sa bude nachádzať v strede zápisníka, druhý 3 cm od spodného okraja a tretí 3 cm od vrchného okraja. Na týchto miestach vytvoríme dierky pomocou pripináčika (zápisník si pred tým položte na starý časopis, aby vám na stole neostali dierky od pripináčika).

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodKrok 3: Odstrihneme si kúsok priadze a prevlečieme ju cez ihlu. Šiť začneme z vnútornej strany zápisníka v tejto postupnosti: von cez strednú dierku, dnu cez spodnú dierku, von cez vrchnú dierku a dnu cez strednú dierku. Keď došijeme, budeme mať oba konce priadze vo vnútri zápisníka.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodKrok 4: Skontrolujeme si, či máme konce priadze na opačných stranách väzby zápisníka.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodKrok 5: Následne urobíme uzlík a pretŕčajúcu priadzu odstrihneme. Ak sa vám zápisník príliš otvára, môžete ho na pár hodín zaťažiť knihami.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodTak čo, skúsite si aj vy vyrobiť ručne viazaný zápisník? Jeho veľkosť si môžete prispôsobiť podľa svojich predstáv a taktiež si ho môžete vyrobiť aj s väčším počtom listov. Treba však myslieť na to, že príliš hrubý zápisník budete musieť z pravej strany trochu orezať, aby ste pretŕčajúce listy zarovnali.

Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návodZápisník je ľahučký a nezaberá veľa miesta, takže si ho môžete hodiť do kabelky a mať ho tak stále pri sebe. Ja si do neho najčastejšie zapisujem nápady a TO DO listy, no využiť ho môžete aj ako denník, receptár či cestovateľský zápisník.         Ručne viazaný zápisník s kaktusmi - návod

You Might Also Like

 • 21 DIY na august. – Radosť je voľba. 1. augusta 2017 at 19:58

  […] tento kaktusový zápisník. […]