Štýl

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu

23. augusta 2017

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodAj vy milujete kvety? Ja som nimi v poslednej dobe úplne posadnutá. Páčia sa mi na šperkoch, výšivkách, v záhradke i na koži…

Tento romantický prstienok je vyrobený z drôtika a látkového kvetu, ktorý vám bude na prste kvitnúť a prinášať radosť počas celého roka.

Vyrobíte si ho veľmi jednoducho a zvládnete to doslova za päť minút. Okrem kvetov môžete na ozdobenie prsteňa použiť aj napríklad kamienok, gombík či výtvor z fima.

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodPotrebujeme:

  • drôtik
  • pravítko
  • štípacie kliešte
  • fixa
  • papier na zakrytie stola
  • textilný kvet
  • lepiaca pištoľ

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodPostup:

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodKrok 1: Odmeriame si cca 10 cm drôtika a odštikneme ho pomocou štípacích klieští. Ja som použila drôtik hrubý 0,8 mm, ktorý bol pomerne tvrdý. Ak máte mäkký drôt, použite radšej väčšiu hrúbku, napr. 1 mm.

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodKrok 2: Drôtik ovinieme okolo fixy, ktorá má podobný priemer, ako náš prst. Pri určovaní veľkosti prsteňa rátame s tým, že lepidlo prstienok o čosi zmenší.

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodKrok 3: Pretŕčajúce konce drôtika odštikneme. Vznikne nám tak kruh, ktorý bude základom prsteňa.

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodKrok 4: Na kvet (alebo inú ozdobu) nanesieme lepidlo. Rýchlo doň zaboríme krúžok časťou, ktorá je rozštiknutá. Drôtik pridržiavame prstami, až kým lepidlo nevychladne a nevytvrdne.

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navodNajprv sa mi veľmi nepozdávala predstava, že sa bude lepidlo priamo dotýkať môjho prsta. Avšak počas nosenia ho vôbec necítiť a taktiež z neho nemám ani podráždenú kožu.

Ak však máte citlivú pokožku, radšej si kúpte už hotový kovový základ na prstene s lôžkom alebo plôškou na nalepenie ozdôb ;)

Prsteň vyrobený z drôtika a látkového kvetu - navod

You Might Also Like

  • 21 DIY na september. – Radosť je voľba. 1. septembra 2017 at 10:33

    […] tento nežný prsteň. […]