Štýl

Prsteň vyrobený z čipky

13. júna 2017

Prsten vyrobeny zo stuhy navodTáto čipka mi padla do oka, keď som v galantérii hľadala materiál na výrobu chokerov do návodu pre Sashe. Pripomínala mi čierny gumičkový náhrdelník, ktorý som pred sto rokmi vlastnila a totálne som ho zbožňovala.

Hlavou mi prebehla myšlienka, že moje 10-ročné ja by ma nesmierne uznávalo, ak by vedelo, že si taký náhrdelník viem vlastnoručne vyrobiť. Táto predstava ma celkom pobavila.

Dosť bolo ale o chokeroch. Z čiernej čipky vznikol aj tento elegantný prstienok, ktorý je síce jednoduchý, avšak už na prvý pohľad zaujme netradičným materiálom.

Na jeho výrobu fotonávod potrebovať asi nebudete, no aj napriek tomu ho pre ilustráciu pripájam. Pripravte si zopár vecí a môžeme začať :)

Potrebujeme:

  • niť
  • nožnice
  • čipka
  • lepidlo

Postup:

Prsten vyrobeny zo stuhy navod1. Odstrihneme kúsok nite a ovinieme si ju okolo prsta. Niť zauzlíme a potom rozstrihneme. Tento prvý krok nie je úplne nevyhnutný, avšak pomáha presnejšie stanoviť veľkosť prsteňa. Taktiež vám prácu uľahčí, ak vyrábate viac prsteňov naraz.

Prsten vyrobeny zo stuhy navod2. Z čipky si odstrihneme potrebné množstvo na výrobu prsteňa. Jej dĺžka sa bude rovnať dĺžke nite, ku ktorej pripočítame necelý jeden centimeter (kvôli zlepeniu čipky).

Prsten vyrobeny zo stuhy navod3. Na konce čipky nanesieme lepidlo a zlepíme ju tak, aby nám vznikol kruh. Ja som na tento účel použila gélové sekundové lepidlo, ktoré som naniesla až ku rozstrihnutej časti, aby sa čipka nepárala.

Prsten vyrobeny zo stuhy navodPrsten vyrobeny z cipky navodTak čo poviete? Mne sa na tomto prstienku najviac zapáčila jeho jednoduchosť a elegantnosť. Ak však túžite po niečom výraznejšom, na prsteň môžete nalepiť kamienok, či inú ozdobu. – Truly, Emily

You Might Also Like

  • 21 DIY na júl. – Radosť je voľba. 1. júla 2017 at 10:02

    […] tento prsteň z čipky. […]