Bývanie

Premeňte váš byt na galériu!

16. januára 2015

Každú miestnosť v byte si môžete premeniť na vašu súkromnú galériu. Ktorú si ale vybrať? Inšpirujte sa týmto článkom!

***

Domáca galéria nemusí pozostávať len z obrazov. Môžete do nej zakomponovať (ne)umelecké diela všetkých podôb – či už fotografie, plagáty, pohľadnice alebo vaše obľúbené citáty. Chcete si personalizovať svoj domov, vniesť doň farbu či umeleckého ducha? Vytvorte si domácu galériu!

Umiestniť ju môžete do hociktorej miestnosti vášho bytu, bez ohľadu na jej rozmery či účel užívania. Presvedčte sa, že rovnako dobre môže vyzerať umiestnená okolo televízie, nad jedálenským stolom, ako aj v detskej izbe!

Domaca galeriaV kuchyni. Kuchyňa by mala byť nielen praktická a funkčná, ale aj príjemná a estetická.

(foto 1,2)

Domaca galeria Domaca galeriaV obývačke. Vaše obľúbené obrazy môžete v obývačke rozmiestniť napríklad okolo televízora či nad gauč.

(foto 1, 2, 3)

Domaca galeria Domaca galeriaV spálni. Obrazy môžete buď povesiť na stenu, alebo ich položiť napríklad na poličku. Pri položených obrazoch sa môžete pohrať nielen so striedaním veľkostí, ale aj s vrstvením a prekrývaním obrazov.

(foto 1,2,3)

Domaca galeriaV detskej izbe. Súčasťou galérie v detskej izbe môžu byť aj umelecké výtvory vašich drobcov.

(foto: 1,2)

Domaca galeriaV pracovni. Vyveste si do pracovne obrazy, fotografie či citáty, ktoré vás pri práci inšpirujú.

(foto 1,2)

Domaca galeriaV chodbe. Chodby sú väčšinou priúzke na to, aby sa do nich zmestil nábytok či rôzne bytové doplnky. Nenechajte však steny zívať prázdnotou a premeňte ich na vašu domácu galériu!

(foto 1,2)

foto: zdroj uvedený v texte

You Might Also Like

  • Koberce s extra dávkou farebnosti 4. októbra 2016 at 19:04

    […] Vľavo: Vďaka farebnému kobercu, výraznému nábytku a pestrej galérii je táto obývačka presným opakom fádnosti. Ak sa vám zapáčila myšlienka domácej galérie, viac inšpirácií nájdete v tomto článku. […]

  • 8 tajomstiev bytových dizajnérov 4. októbra 2016 at 19:15

    […] Vpravo: Obrazy. Obrazy by mali byť na stene zavesené tak, aby sa ich stred nachádzal približne na úrovni očí. Zároveň by mali byť v harmónii s ostatnými prvkami v miestnosti, nemali by byť príliš malé (v porovnaní s prázdnou stenou) a rozhádzané ďaleko od seba. Ak máte väčšie množstvo umeleckých kúskov, vyskúšajte ich usporiadať do domácej galérie. Inšpirovať sa môžete napríklad týmto článkom. […]