Štýl

Pred & po: Bodkované spony

14. januára 2015

Bodkovane spony
Tieto dve staré spony prešli farebnou premenou za pomoci obyčajnej hubky na riad a vatových tyčiniek! Viac fotografií a podrobný fotonávod nájdete v tomto článku.

Aj vy máte doma kopec vecí, ktoré síce vôbec nepoužívate, no nechcete sa ich ani zbaviť? Tieto dve staré spony do vlasov patria presne do tejto kategórie… Po dlhej dobe nepoužívania som ich (pred niekoľkými rokmi) odložila do prázdneho plastového obalu od krému, zahrabala na dno kozmetickej taštičky a úplne zabudla, že ich vôbec mám.

Keď som ich pred pár dňami opäť objavila, napadlo mi, že si ich trochu prerobím, prezlečiem ich do pestrejších farieb a dám im ešte jednu šancu. Čierna spona bola v celkom dobrom stave, takže som ju len ozdobila bodkami. Hnedá bola dosť ošúchaná, preto ju bolo potrebné premaľovať celú.

Potrebujeme:

  • 2 spony do vlasov
  • modrá, čierna a biela akrylová farba
  • 2 vatové tyčinky
  • nádobka/kúsok kartónu na farbu
  • maliarska lepiaca páska
  • hubka na riad
  • nožnice

Postup:

Bodkovane spony1. Pomerne zachovalú čiernu sponu som len ozdobila veselými bielymi a modrými bodkami, ktoré som nanášala pomocou vatovej tyčinky.

Bodkovane spony2. Časť spony, ktorú chceme namaľovať, si oblepíme maliarskou páskou. Prstami ju pritlačíme k povrchu, aby dobre priliehala. Z hubky na riad si odstrihneme malý kúsok. Opätovným prikladaním hubky nanesieme na sponu farbu a pásku hneď odlepíme. Vďaka nanášaniu farby hubkou (a nie štetcom) nám na povrchu spony vznikne zaujímavá štruktúra.

Bodkovane spony3. Keď máme farbu kompletne zaschnutú, orámujeme si druhú časť spony maliarskou páskou a hubkou nanesieme farbu. Použijeme novú hubku (nie umytú z predošlého kroku, pretože tá je stále mokrá a tým pádom mám zriedi farbu). Po nanesení farby odstránime pásku a necháme náter zaschnúť.

Bodkovane spony4. Keď nám farba zaschne, vatovou tyčinkou nanesieme biele bodky.

Bodkovane spony

You Might Also Like