Jedlo

Pečené jablkové ruže

11. septembra 2015

Pecene jablkove ruze recept
Tieto jablkové ruže vyzerajú veľmi pôsobivo, no v skutočnosti ich príprava nie je žiadna veda. Práve naopak! Chutnými jablkovými ružami môžete ohúriť návštevu, alebo si ich pripraviť len tak počas bežného dňa ku kávičke. Vyskúšajte :)

Už ste čítali/počuli o jablkových ružiach? A skúšali ste si ich aj upiecť? Ak nie, určite zbystrite svoju pozornosť, pretože túto pochúťku si určite zamilujete. Dôvody sú na to hneď tri: 1.) jablkové ruže skvele chutia, 2.) pôsobivo vyzerajú, 3.) no zároveň sa veľmi jednoducho pripravujú.

Receptov na jablkové ruže nájdete na internete množstvo, inšpirovať sa môžete napríklad týmto videom uverejneným na Youtube kanáli Food Wishes, alebo týmto receptom na blogu Italian Chips. Ja sa chystám určite vyskúšať aj tento recept na bezmúčny koláč s jablkovými ružami, ktorý je už síce trochu z iného súdka, no vyzerá taktiež veľmi lákavo (všetky tri recepty sú v angličtine).

Potrebujeme (na 6 ruží):

  • 2 veľké červené jablká
  • 275 g lístkového cesta
  • 15 g roztopeného masla
  • škoricový cukor (30 g kryštálového cukru + 1 ČL mletej škorice)
  • práškový cukor na posypanie

Postup:

1. Lístkové cesto si rozvaľkáme na hrúbku cca 2 mm a nakrájame na 6 obdĺžnikov veľkých približne 7 x 33 cm (ja som použila cesto, ktoré už bolo rozvaľkané, takže som ho len rozdelila na 6 rovnakých častí a trochu zväčšila dĺžku jednotlivých obdĺžnikov).

2. Jablko rozkrojíme na polovicu a zbavíme jadrovníka. Následne ho nakrájame na tenké plátky v smere kolmo na jadrovník (potrebné množstvo jabĺk závisí od ich veľkosti a hrúbky nakrájaných plátkov).

3. Nakrájané jablká rozložíme na tanier a dáme ich na 45 sekúnd do mikrovlnky, aby boli ohybnejšie a lepšie sa s nimi pracovalo (ja som to urobila v dvoch várkach).

4. Lístkové cesto potrieme roztopeným maslom a posypeme škoricovým cukrom (trochu si z neho odložíme aj na neskôr). Následne naň rozložíme plátky jablka, prehneme ho na polovicu a zrolujeme (viď foto). Koniec lístkového cesta navlhčíme vodou a prichytíme o ružu.

5. Jablkové ruže posypeme zvyškom škoricového cukru, umiestnime do formy na muffiny a pečieme na 205 °C cca 45 minút (alebo až do zlatohneda). Po upečení necháme ruže 5 minút vychladnúť. Následne ich vyberieme z formy, posypeme práškovým cukrom a podávame.

Pecene jablkove ruze recept Pecene jablkove ruze recept

You Might Also Like