Jedlo

Ovocné smoothie s kokosovým mliekom

1. augusta 2017

Ovocné smoothie s kokosovým mliekom receptAko zvládate tieto horúčavy? Ja som dnes len horko-ťažko obsedela pri počítači a udržala v ruke rozpálenú myšku… Keď je takto teplo, ani mi veľmi nechutí jesť a radšej si dám len nejaké ovocie, šalát, jogurt alebo smoothie.

Pripraviť si smoothie nie je žiadna veda, každý z nás si ho robí podľa svojej chuti a momentálnych skladových zásob. Ja som v tomto recepte skombinovala ovocie s kokosovým mliekom, jogurtom a pridala som aj trochu zázvoru. Ochutnáte?

Ingrediencie:

  • 1 malý banán
  • 1 broskyňa
  • 150 ml pomarančového džúsu
  • 1 kopcovitá PL bieleho jogurtu
  • 2 kopcovité PL kokosového mlieka
  • kúsok zázvoru
  • pár kvapiek citrónu

Postup:

Ovocné smoothie s kokosovým mliekom receptKrok 1: Banán ošúpeme, nakrájame na kolieska hrubé cca 1 cm a dáme zamraziť. Mrazený banán je základom takmer každého môjho smoothie, pretože ho osladí, zahustí a schladí. Tip: Kolieska banánu zvyknem rozložiť na na papier na pečenie, aby sa na dno misky neprilepili.

Ovocné smoothie s kokosovým mliekom receptKrok 2: Do mixéra dáme zmrazený banán, broskyňu pokrájanú na menšie kúsky, ošúpaný kúsok zázvoru, vychladený pomarančový džús, biely jogurt a kokosové mlieko. Na fotografii je kokosové mlieko v pravo dole a je stuhnuté, lebo som ho mala odložené v chladničke.

Čo sa týka zázvoru, pred rozmixovaním si ho zvyknem nastrúhať alebo nakrájať na tenké plátky (v smere kolmo na vlákna), pretože inak by si s ním môj mixér neporadil. Ak však máte mixér s vysokým výkonom, tento krok môžete preskočiť.

Ovocné smoothie s kokosovým mliekom receptKrok 3: Smoothie ochutnáme, pridáme doň ešte pár kvapiek citrónu a podávame! Mimochodom, aj vy pijete smoothie zásadne len cez slamku? :D :D

Ovocné smoothie s kokosovým mliekom recept

You Might Also Like