Bývanie

On the move

29. septembra 2014

On the move
Minulý týždeň sa konal v Bratislave Design Week, na ktorom svoju novú kolekciu nábytku a bytových doplnkov predstavila aj IKEA. Dizajnová kolekcia IKEA PS 2014 sa nesie v znamení moderného mestského štýlu a slobody bývania.

Kolekcia dostala prívlastok On the move (V pohybe), pretože je neuveriteľne flexibilná a mobilná. Každý dizajnový kúsok z tejto kolekcie si bez problémov presťahujete z podnájmu do podnájmu a hravo mu nájdete miesto aj v tej najmenšej garsónke. V duchu tejto filozofie vytvorila IKEA video On the move, v ktorom sa môžete na vlastné oči presvedčiť o tom, že aj taký kus nábytku ako skriňa sa dá prenášať takmer bez námahy. Tohto zaujímavého projektu sme sa mali možnosť zúčastniť aj my – na fotografiách si môžete pozrieť, ako si z Design Weeku odnášame originálnu lampu a stoličku v jednom.

On the move On the move On the move On the move On the move On the moveIKEA vybrala 15 dizajnérov z celého sveta, aby spolu s jej stálymi kreatívcami vytvorili kolekciu nábytku a bytových doplnkov, ktorá je dizajnová, mobilná, funkčná a kvalitná, avšak stále s cenovkou IKEA. Tu sú naše najobľúbenejšie dizajnové kúsky:

On the move1. Rohová skrinka – šikovná skrinka umiestnená v rohu zaberie minimum miesta, avšak ponúka dostatok úložného priestoru.

2. Stojan na kvety – tento vysoký stojan na kvety môžete využiť aj na odkladanie drobností, ktoré chcete mať stále po ruke.

3. Nástenná polica – prekrásna polica pripomínajúca hybrid rebríka a hrablí dodá šarm každému interiéru a nezaberie veľa miesta.

On the move1. Mini skleník – tento roztomilý skleník môžete zavesiť na stenu, alebo položiť napríklad na okenný parapet.

2. Rohová stolička s vankúšmi – s touto stoličkou si doma môžete vytvoriť pohodlný a útulný kútik ideálny na uvelebenie sa s dobrou knižkou.

3. Lampa a stolička – môžete si ju nabiť a zobrať aj vonku. Pod vrchnákom navyše ukrýva úložný priestor, v ktorom môžete skladovať dokonca aj ľad!

4. Stôl – podnosy môžete naskladať na seba, a tak vytvoriť unikátny stolík s úložným priestorom, alebo môžete podnosy využiť na servírovanie jedla.

5. Závesná lampa – táto lampa sa bude vo vašom byte vznášať ako vesmírna loď vzdialenej mimozemskej civilizácie. Potiahnutím retiazky si navyše môžete klasické osvetlenie prepnúť na náladové.

On the move1. Zrkadlo – geometrické zrkadlo inšpirované východnou Európou si môžete povesiť zvislo i vodorovne.

2. Pracovný stolík – tento stolík môžete po práci zavrieť, a tak ju skryť z očí i z mysle.

Tento článok bol vytvorený v spolupráci so spoločnosťou IKEA.

You Might Also Like