Krása

Odličovač s ružovou vodou a ricínovým olejom

20. júna 2017

Odličovač s ružovou vodou a ricínovým olejom - návodCelé sa to začalo tak, že sa mi minul odličovač a bola som lenivá ísť do obchodu. Aké prozaické. Rozhodla som sa teda, že si ho skúsim sama doma vyrobiť – veď to predsa nemôže byť až také komplikované… A veruže nebolo :) Práve naopak!

Vlastnú kozmetiku si vyrábam už dlhšiu dobu a za ten čas som si doma naškrečkovala celkom slušnú zásobu rôznych surovín. Začala som teda gúgliť a našla som tento recept. Trochu som si ho upravila podľa svojich preferencií a momentálnych skladových zásob a pustila som sa do toho.

Odličovač s ružovou vodou a ricínovým olejom - návodOdličovač je vyrobený z troch ingrediencií:

Ružová voda sa získava destiláciou lupeňov ruží a má úžasnú vôňu. Nanáša sa buď pomocou vatového tampónika, alebo nastriekaním priamo na tvár, krk či dekolt. Ružová voda pleť hydratuje, tonizuje, čistí, regeneruje a upokojuje. Má protizápalové účinky, zamedzuje tvorbe vrások a zmierňuje kruhy pod očami.

Ricínový olej má antibakteriálne, antioxidačné a protizápalové účinky. Tento olej pokožka dobre vstrebáva, pričom ju zanecháva hydratovanú a vláčnu. Ricínový olej pomáha odstraňovať pigmentové škvrny a vrásky, regeneruje pokožku a zadržiava v nej vlhkosť.

Vitamín E je silný antioxidant, ktorý spomaľuje proces starnutia buniek, napomáha obnove tkanív, eliminuje vznik stareckých škvŕn, reguluje tvorbu mazu a má protizápalové účinky. Pleť hydratuje, vyhladzuje a zlepšuje jej elasticitu. Vitamín E sa v kozmetike využíva aj ako konzervant.

Odličovač s ružovou vodou a ricínovým olejom - návodAj vy milujete kozmetické prípravky, ktoré sú vyrobené z prírodných surovín a ich zloženie nezaberá na etikete desať riadkov? Okrem jednoduchého zloženia má tento odličovač aj jednoduchú prípravu: do fľaštičky nalejeme 90 ml ružovej vody, pridáme 5 ml ricínového oleja a 20 kvapiek vitamínu E. Fľašu uzavrieme, pretrepeme a hotovo!

Tento prípravok je vhodný nielen na odstraňovanie make-upu, ale aj na čistenie a hydratáciu pleti ráno či hocikedy počas dňa. Pleť nezanecháva mastnú, ale krásne jemnú, vláčnu, hydratovanú a voňavú. Pred použitím ho však nezabudnite pretrepať, aby sa všetky ingrediencie premiešali.

Odličovač s ružovou vodou a ricínovým olejom - návodOdličovač s ružovou vodou a ricínovým olejom - návod

You Might Also Like