Bývanie

Obyčajný zápisník premenený na srdcovú záležitosť

24. apríla 2015

Personalizovany zapisnik
Kúpte si v obchode lacný zápisník a pretvorte si ho podľa svojho vkusu! Tento zápisník dostal nový šat vďaka samolepiacej fólii, izolačnej páske a mojej obľúbenej fotografii, ktorá vznikla pred Bazilikou svätého srdca v Paríži. Chcete sa pustiť do výroby aj vy? V tomto článku nájdete podrobný fotonávod.

Potrebujeme:

  • samolepiaca fólia
  • nožnice
  • zápisník
  • pravítko
  • fotografia
  • lepidlo na papier
  • izolačná lepiaca páska

Postup:

Personalizovany zapisnik1. Fóliu odstrihneme podľa veľkosti zápisníka, pričom na každej strane pridáme 2 cm. Pri meraní rozmerov zápisníka nezabudneme zarátať aj jeho hrúbku.

Personalizovany zapisnik2. Na jednom konci fóliu rozlepíme – začneme malou časťou o veľkosti cca 3 cm. Na fóliu prilepíme zápisník, pričom necháme 2 cm fólie pretŕčať.

Personalizovany zapisnik3. Zápisník obrátime a jednu jeho stranu pokryjeme fóliou. Pri nalepovaní prechádzame po povrchu prstami alebo pravítkom (či iným plochým predmetom), aby sa nám pod fóliou nevytvorili vzduchové bubliny.

Personalizovany zapisnik4. Keď máme jednu stranu nalepenú, zápisník opäť otočíme. Následne odstrihneme rohy fólie a priestor medzi rohmi zahneme do vnútra zápisníka.

Personalizovany zapisnik5. Tesne pri väzbe si fóliu nastrihneme (na vrchnej i spodnej časti zápisníka) a zahneme ju do vnútra.

Personalizovany zapisnik6. Kroky 3-5 opakujeme aj na druhej strane zápisníka. Pri väzbe nám ostane (zhora i zdola) malý kúsok fólie, ktorý zastrihneme presne k okraju zápisníka.

Personalizovany zapisnik7. Fotografiu prilepíme na zápisník lepidlom na papier a ozdobíme dvoma pásikmi farebnej lepiacej pásky.

You Might Also Like