Bývanie

Obaly (nielen) na školské knihy

22. augusta 2014

Obaly (nielen) na skolske knihy
Pustite sa spolu s deťmi do obaľovania školských kníh kreatívne a nápadito! Dievčatá si môžu obal ozdobiť napríklad kvetinkami a srdiečkami, chlapci môžu tvoriť (ako správni domáci majstri) s izolačnou lepiacou páskou.

Hore: Knihu sme obalili darčekovým baliacim papierom a z novinového papiera sme vystrihli písmeno „M“ ako matematika. Takto bude už na prvý pohľad jasné, na aký predmet je knižka určená.

Potrebujeme: darčekový baliaci papier, noviny, nožnice, lepidlo na papier, pravítko, ceruzka

Obaly (nielen) na skolske knihy
Na obaľovanie môžeme použiť aj obyčajný hnedý baliaci papier a dozdobiť ho napríklad veselými bodkami, ktoré si vytvoríme okrúhlym tupovacím štetcom. Farbu sme naň nanášali plochým štetcom, aby sme vedeli regulovať jej množstvo a rozmiestnenie.

Potrebujeme: baliaci papier, nožnice, tupovací penový  štetec, plochý štetec, akrylová farba

Obaly (nielen) na skolske knihy
Pre chlapcov by bol tento obal pravdepodobne ich najväčšou nočnou morou, ale malým slečnám pri pohľade naň určite zažiaria oči. S hrdosťou sa ním budú v škole pýšiť o to viac, ak si ho vyrobia samy. Stačí vystrihnúť rôzne tvary a motívy z baliaceho papiera či novín a prilepiť ich na papier, ktorým sme si knižku obalili. Chrbát knihy sme navyše oblepili ozdobnou lepiacou páskou.

Potrebujeme: baliaci papier, ozdobná lepiaca páska, nožnice, lepidlo na papier, rôzne tvary a motívy (my sme ich vystrihli z baliaceho a novinového papiera), ceruzka

Obaly (nielen) na skolske knihy
Tento obal na knihu je z úplne iného súdka, než predošlý – knižku sme obalili novinovým papierom a dotvorili ju izolačnou lepiacou páskou  Dostatočne chlapské, nie?

Potrebujeme: novinový papier, izolačná lepiaca páska, nožnice

You Might Also Like