Krása

Levanduľovo-eukalyptová soľ do kúpeľa

11. decembra 2016

Navod _Levandulovo-eukalyptova sol do kupelaPríjemná hudba, jemné svetlo sviečok, relaxačná vôňa eukalyptu a levandule. No neznie to dokonale? V tomto článku nájdete podrobný návod ako si vyrobiť úžasne voňavú soľ do kúpeľa, s ktorou zabudnete na každodenný zhon a skvele si oddýchnete. Jej výroba je naozaj veľmi jednoduchá, takže sa do toho smelo pustite – či si už soľ plánujete dopriať pre seba alebo pre blízkeho ako originálny handmade darček.

Potrebujeme:

  • 500 g hrubozrnnej morskej soli
  • 25 kvapiek levanduľového esenciálneho oleja
  • 5 kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja
  • 6 kvapiek fialovej farby do kozmetiky (nemusí byť)

Postup:

1. Do misky si vysypeme potrebné množstvo soli. Ja som na výrobu tejto levanduľovo-eukalyptovej soli použila obyčajnú hrubozrnnú morskú soľ, ktorá je bežne dostupná v potravinách. Ak však chcete, aby mala vaša kúpeľová soľ aj zdravotné benefity, použite napríklad soľ z Mŕtveho mora, himalájsku alebo epsomskú soľ.

2. Do soli nakvapkáme esenciálne oleje a dobre zamiešame. Ja som sa rozhodla soľ prevoňať levanduľovým a eukalyptovým esenciálnym olejom, no vy si môžete zvoliť pokojne aj inú kombináciu. Esenciálne oleje nájdete v obchodoch aj pod označením „silica“ či „éterický olej“. Rôzne esenciálne oleje majú často aj rôznu intenzitu vône. Eukalyptový je napríklad omnoho intenzívnejší než levanduľový, preto som ich použila v pomere 1:5.

3. Na záver si môžeme soľ ešte zafarbiť, no nie je to nevyhnutné. Farebná soľ síce pôsobí efektnejšie (najmä na fotke… :), no nezafarbená soľ si na druhej strane zachováva svoj naturálny charakter. Vzhľadom na to, že moja soľ má levanduľovo-eukalyptovú vôňu, zvolila som si fialovú farbu. Na 500 g soli mi postačilo 6 kvapiek farby, ktoré treba v soli dobre rozmiešať.

4. Soľ nasypeme do sklenených či plastových dóz (ja som použila obyčajné poháre na zaváranie), ktoré môžeme ešte podľa vlastného vkusu dozdobiť. Kúpeľovú soľ dávkujeme v množstve cca 2 PL, ktoré necháme rozpustiť vo vani s teplou vodou.

Navod _Levandulovo-eukalyptova sol do kupela

You Might Also Like

  • Šťastné, veselé & handmade Vianoce - Truly, Emily 21. decembra 2016 at 18:59

    […] Darček | Levanduľovo-eukalyptová soľ do kúpeľa – Truly, Emily […]