Štýl

Návod | Ako jednoducho a rýchlo vyčistiť striebro

9. februára 2017

Návod_Ako jednoducho a rýchlo vyčistiť striebro Ak nosíte strieborné šperky určite viete, že sa o ne treba pravidelne starať. Od kúpy šperkov sa však z tohto dôvodu určite nenechajte odradiť! Vyčistiť striebro je totiž naozaj jednoduché a všetko, čo na to potrebujete, nájdete vo svojej kuchyni alebo v najbližších potravinách :)

Metód na čistenie striebra je množstvo, no v tomto článku vám predstavím tú, ktorú používam ja a mám s ňou veľmi dobré skúsenosti. Používam ju však len na čistenie šperkov, ktoré sú vyrobené kompletne zo striebra (napríklad na môj prstienok so srdiečkom). V žiadnom prípade týmto spôsobom nečistite šperky s drahými kameňmi, perlami, sklenenými očkami alebo zámerne vytvorenou patinou.

Návod_Ako jednoducho a rýchlo vyčistiť striebroPotrebujeme (množstvá ingrediencií podľa potreby znásobte):

  • tanier / miska
  • alobal
  • 1 ČL sódy bikarbóny
  • 1 ČL soli
  • 1/2 dl horúcej vody

Postup:

1. Dno nádoby vystelieme alobalom a položíme naň strieborný šperk.

2. Prisypeme sódu bikarbónu, soľ a zalejeme horúcou vodou.

3. Vyčistený šperk umyjeme pod prúdom vody a vyutierame dosucha.

Dbajte na to, aby bol šperk kompletne ponorený vo vode a aby sa dotýkal alobalu. Ak čistíte viacero šperkov naraz, rozmiestnite ich vedľa seba do väčšej nádoby. V prípade, že je striebro len jemne zožltnuté, čistiaca reakcia prebehne veľmi rýchlo. Ak je ale veľmi sčerneté, môže to trvať aj niekoľko minút.

Na tejto fotografii môžete vidieť strieborný drôtik pred o po vyčistení:

Návod_Ako jednoducho a rýchlo vyčistiť striebro

You Might Also Like