Handmade

Navia | Tuhý šampón Vzácne drevo

23. januára 2018

Navia | Tuhý šampón Vzácne drevo (recenzia)

Venujete sa handmade tvorbe, radi ju obkukujete a… nakupujete? :D Pripravila som pre vás sériu článkov, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať slovenskú rukodielnu tvorbu a zorientovať sa v množstve výrobkov, ktoré Sashe ponúka. V týchto článkoch sa s vami podelím o moje vlastné postrehy, skúsenosti a názory na výrobky, ktoré som si sama zakúpila a na vlastnej koži otestovala. V dnešnom článku nájdete recenziu na:

Tuhý šampón Vzácne drevo

  • značka: Navia
  • cena: 3,90 € / 25 g alebo 6,90 € / 50 g

Ak o tuhých šampónoch počujete prvýkrát, určite si najprv prečítajte tento článok, v ktorom sa s nimi môžete bližšie oboznámiť. Šampón Vzácne drevo od značky Navia je jeden z troch tuhých šampónov, ktoré som zatiaľ vyskúšala. Používam ho už cca 4 mesiace a zatiaľ som s ním veľmi spokojná. A to až tak, že iný šampón v najbližšej dobe neplánujem skúšať. Na jednej strane sa síce teším, že som našla šampón, ktorý mi vyhovuje, no na druhej strane mi je ľúto, že tým pádom prestávam objavovať a testovať nové handmade produkty… #vecnenespokojna

Navia | Tuhý šampón Vzácne drevo (recenzia)Navia má momentálne v ponuke tri druhy šampónov vo veľkostiach 25 alebo 50 gramov (túto veľkosť vidíte na fotografiách). Zabalené vám prídu v papierovej krabičke, z ktorej ich následne môžete presunúť do mydelničky alebo inej vhodnej nádoby. Ja mám môj šampón uložený v hliníkovej dóze, ktorú zatváram len vtedy, keď šampón prenášam. Hliníková dóza je veľmi praktická na používanie aj prenášanie šampónu a na vani vyzerá omnoho estetickejšie než plastový obal.

Tuhý šampón Vzácne drevo je určený pre všetky typy vlasov. Má peknú sviežu vôňu po esenciálnych olejoch vzácnych drevín (santalové, ružové a cédrové drevo). Dobre pení, ľahko sa vymýva a vlasy sa po ňom jednoducho rozčesávajú. Odkedy som ho začala používať, vlasy mi menej vypadávajú a trochu pomalšie sa mastia.

Zloženie tohto šampónu je šetrnejšie v porovnaní s klasickými šampónmi z drogérie. Neobsahuje parabény, silikóny, konzervanty ani umelé parfumy a 100 % jeho zložiek je prírodného pôvodu (viac sa o zložení šampónu môžete dočítať TU).

Rada by som tomuto šampónu niečo vytkla, aby táto recenzia pôsobila uveriteľnejšie, no naozaj mi nič nenapadá… Netvrdím, že je to zázračný produkt, ktorý si mávnutím čarovného prútika poradí so suchými, krepovitými či poškodenými vlasmi, no kto by to od šampónu očakával? Svoju úlohu si podľa mňa plní veľmi dobre a určite stojí za vyskúšanie.

Viac recenzií na handmade výrobky nájdete TU a v tomto článku sa dočítate zaujímavé informácie o tuhých šampónoch. Skúšali ste už niekedy handmade šampóny? Aká značka sa vám osvedčila?

Navia | Tuhý šampón Vzácne drevo (recenzia)

You Might Also Like