Bývanie

Na návšteve v úchvatnom retro dome zo 60-tych rokov

2. apríla 2015

Dom, v ktorom býva dizajnérka spolu so stolárom, nemôže vyzerať inak ako dobre. Krásu a charizmu tohto domu však obyčajné „dobre“ ani zďaleka nevystihuje. Veď posúďte sami!

Na navsteve v uchvatnom retro dome zo 60-tych rokovAndrea Shaw a jej partner Duncan Russell-Smith bývajú v austrálskom meste Geelong v úchvatnom dome zo 60-tych rokov. Okrem veľkej dávky šarmu a charizmy ponúka tento dom svojim obyvateľom aj dostatok prirodzeného svetla a priestoru na realizovanie svojich záujmov – Andrea má doma miestnosť určenú na cvičenie jogy a Duncan zas vlastné domáce hudobné štúdio.

Na navsteve v uchvatnom retro dome zo 60-tych rokovAndrea a Duncan sú v tomto dome v podnájme, no veľa by v ňom nezmenili ani v prípade, ak by ho vlastnili. Robiť veľké zmeny a snažiť sa dom modernizovať by bola naozaj škoda, pretože by mohol stratiť svoju osobitú retro charizmu. Pár si svoje bývanie dotvoril a personalizoval najmä izbovými rastlinami, Duncanovým ručne robeným nábytkom a rôznymi drobnosťami, ku ktorým majú srdcový vzťah.

Medzi najväčšie poklady Andrey a Duncana patria portréty oboch ich mám, ktoré namaľovala austrálska umelkyňa Sandra Eterovic. Tieto umelecké diela skvele zapadajú do celkového retro štýlu domu a svoje miesto si našli v druhej obývačke naaranžované spolu s Andreinou tvorbou. V tejto slnkom zaliatej miestnosti trávi pár veľa času – či už pri raňajkách, popíjaní čaju alebo čítaní kníh.

Na navsteve v uchvatnom retro dome zo 60-tych rokov Na navsteve v uchvatnom retro dome zo 60-tych rokovNajvýraznejšími charakteristickými prvkami v dome sú jednoznačne drevené obklady a kamenné steny. Práve kamenná stena siahajúca od podlahy až ku stropu vytvára pôsobivú kulisu pre jedno z Duncanových autorských diel – unikátny drevený jedálenský stôl. Tento kus nábytku pochádza z čias, keď sa Duncan ešte len nábytok vyrábať učil. Stolár v ňom preto vidí samé nedokonalosti, avšak pre Andreu má svojské čaro.

Na navsteve v uchvatnom retro dome zo 60-tych rokovfoto: The Design Files

You Might Also Like