Štýl

Minimalistické náušnice vyrobené z drôtu

31. mája 2017

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod Tieto náušničky dostali prívlastok „maximálne minimalistické“, lebo jednoduchšie to už ozaj nejde. Náušnice z drôtu vaše ucho ozdobia len tenkou čiarkou, vďaka čomu pôsobia veľmi jemne a elegantne. Ak máte radi minimalistické a moderné šperky, určite si jeden pár vyrobte. V článku nájdete návod, ako na to.

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navodPotrebujeme:

  • drôt – ja som použila pozlátený s priemerom 0,8 mm
  • pravítko
  • štípacie kliešte
  • pilník
  • nástroj na zaguľatenie koncov drôtov (nemusí byť)
  • 2 silikónové zarážky

Postup:

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod1. Odštikneme si dva drôtiky o veľkosti 2,5 cm. Drôt by mal byt tvrdší, aby sa náušnice počas používania ľahko nezdeformovali.

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod2. Oba drôtiky naraz uchopíme do ruky a ohneme ich do tvaru písmena L. Pomôžeme si pri tom najprv hranou stola a potom hranou robustného pohára (alebo nejakého iného predmetu). Drôtiky následne podľa potreby skrátime štípacími kliešťami.

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod3. Konce drôtikov zbrúsime na plocho pilníkom. Na fotografii je jeden drôtik po zbrúsení (vľavo) a druhý pred (vpravo).

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod4. Koniec náušnice, ktorý sa bude zasúvať do ucha, zaoblíme. Použijeme na to buď pilník, alebo nástroj na zaguľatenie koncov drôtov. Náušnica so zaguľateným koncom sa bude do ucha zasúvať ľahšie (na fotke môžete vidieť rozdiel).

Náušnice si na záver vyskúšame a skontrolujeme, či neodstávajú od ucha. Ak áno, uhol medzi zadnou a prednou časťou trochu zmenšíme.

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod

You Might Also Like