Bývanie

Malé a lacné zmeny s veľkým efektom

6. marca 2015

Skrášliť a premeniť váš byt môžete aj bez veľkých a drahých zásahov! V tomto článku nájdete 6 spôsobov, ako na to.

Male zmeny s velkym efektom, byvanie, dizajn1. Váš byt môžete veľmi jednoducho premeniť a ozvláštniť novými vankúšikmi, dekami, závesmi, kobercami či inými textíliami. Ak sa pohrávate práve s myšlienkou farebne výrazného koberca, určite vás inšpiruje tento článok.

Zdroj foto: vľavo, vpravo

Male zmeny s velkym efektom, byvanie, dizajn2. Pracujte s tým, čo už doma máte! Niekedy postačí len premiestniť nábytok, alebo ho trochu vylepšiť – premaľovať stoličky, kúpiť nový poťah na kreslo či otapetovať skrinky. Pouvažujte aj o využití nábytku či bytových doplnkov na iný účel, než sú primárne určené – stoličku môžete napríklad využiť ako originálny nočný stolík.

Zdroj foto: vľavo, vpravo

Male zmeny s velkym efektom, byvanie, dizajn3. Aj malé dekorácie ako rámiky, vázičky či rôzne zberateľské kúsky dokážu urobiť v miestnosti veľké zmeny! Určite nezabúdajte ani na kvety, ktorými by ste sa mali obklopovať čo najviac – v tomto článku sa dočítate prečo.

Zdroj foto: vľavo, vpravo

Male zmeny s velkym efektom, byvanie, dizajn4. Nechce sa vám púšťať do kompletného premaľovania celej miestnosti? Namaľujte len jednu stenu (alebo jej časť), prefarbite dvere, stoličky či vnútro skriniek.

Zdroj foto: vľavo, vpravo

Male zmeny s velkym efektom, byvanie, dizajn5. Použite ozdobnú lepiacu pásku na vytvorenie rôznych obrazov a dekorácií na stenách. Inšpirovať sa pri tom môžete týmto článkom.

Zdroj foto: vľavo, vpravo

Male zmeny s velkym efektom, byvanie, dizajn6. Obrazy nie sú lacná záležitosť, najmä ak nimi potrebujeme zaplniť veľkú bielu stenu, ktorá zíva prázdnotou. Dobrou voľbou je v takomto prípade domáca galéria, ktorej súčasťou môžu byť rôzne plagáty, citáty, fotografie či pohľadnice. Domáca galéria sa dokonale hodí do každej jednej miestnosti vášho bytu – dôkaz nájdete v tomto článku.

Zdroj foto: vľavo, vpravo

You Might Also Like