Bývanie

Kvety z krepového papiera

4. októbra 2017

Kvety z krepového papiera návodKvety z krepového papiera si môžete naaranžovať do vázy, ozdobiť nimi steny alebo napríklad aj darčeky. V tomto článku nájdete návod, ako si ich vyrobiť.

Pôvodne som si chcela vyrobiť jeden kvietok do vázy, no toľko som skúšala a experimentovala, že som napokon skončila s celou kyticou kvetov. Nevedela som, čo s nimi (a bolo mi ľúto ich vyhodiť), tak som si kvety prilepila na stenu pomocou washi pásky.

Z mojich “nepodarkov” vznikla úplnou náhodou takáto kvetinová stena a čím dlhšie sa na ňu dívam, tým viac sa mi páči Ako by ste kvety z krepového papiera využili vy?

Kvety z krepového papiera návodPotrebujeme:

 • štvorčekový papier
 • ceruzka
 • nožnice
 • ružový a biely krepový papier
 • žltá fixa
 • čierna fixa
 • papier na zakrytie stola
 • lepiaca pištoľ
 • floristický drôt
 • floristická páska

Postup:

Kvety z krepového papiera návodKrok 1: Zo štvorčekového papiera si vyrobíme makety. Ja som ich síce robila od oka, no podľa počtu štvorčekov si budete vedieť vyrobiť niečo podobné. Veľmi sa s tým však nestresujte, nemusí to byt presné ;) Info: Značky na maketách znázorňujú smer záhybov na krepovom papieri.

Kvety z krepového papiera návodKrok 2: Z ružového krepového papiera si vystrihneme 8 veľkých lupeňov a 4 malé. Z bieleho krepového papiera vystrihneme 2 obdĺžniky. Maketu si na krepový papier nemusíme obkresľovať, stačí ak ju na papier len položíme a môžeme strihať. Ak si chcete prácu urýchliť, pokojne strihajte aj viacero vrstiev naraz.

Kvety z krepového papiera návodKrok 3: Širšiu polovicu lupeňa uchopíme do rúk a prstami ju natiahneme do strán, čím ju vytvarujeme a rozšírime. Rovnako postupujeme pri všetkých veľkých aj malých lupeňoch.

Kvety z krepového papiera návodKrok 4: Jeden obdĺžnik zafarbíme žltou fixou a druhý čiernou. Mne stačilo obdĺžniky farbiť len z jednej strany, pretože na druhú stranu farba sama presiakla. Ak máte žltý a čierny krepový papier, tento krok môžete preskočiť.

Kvety z krepového papiera návodKrok 5: Žltý obdĺžnik prehneme na polovicu a kolmo na ohnutú stranu ho pozastrihávame. Zastrihnutia by mali siahať cca do 3/4 obdĺžnika a mali by byť široké asi tak 1 mm. Rovnako postupujeme aj pri čiernom obdĺžniku.

Kvety z krepového papiera návodKrok 6: Na žltý obdĺžnik nanesieme lepidlo z tavnej pištole a ovinieme ho okolo floristického drôtika.

Kvety z krepového papiera návodKrok 7: Na čierny obdĺžnik nanesieme lepidlo a ovinieme ho okolo žltého papiera tak, aby trochu pretŕčal cez jeho horný okraj.

Kvety z krepového papiera návodKrok 8: Na spodnú časť malého lupeňa nanesieme trochu lepidla a prilepíme ho ku stonke. Druhý lupeň nalepíme oproti a zvyšné dva do strán.

Kvety z krepového papiera návodKrok 9: Veľké lupene lepíme postupne po celom obvode kvetu, pričom sa ich snažíme rozmiestniť čo najviac rovnomerne. Keď máme všetky lupene nalepené, medzi lupene a stonku nanesieme lepidlo. Kvet v rukách krútime a pretáčame, aby nám horúce lepidlo nestieklo a vytvrdlo v požadovanom tvare. Cieľom tohto kroku je vytvoriť plynulý prechod medzi kvetom a stonkou.

Kvety z krepového papiera návodKrok 10: Na záver kvet ovinieme floristickou páskou. Začneme na konci stonky a pokračujeme po celej jej dĺžke až po spodnú časť kvetu. Následne sa ešte vrátime pár centimetrov naspäť a prebytočnú pásku odstrihneme. Lupene kvetu pootvoríme a hotovo!

Kvety z krepového papiera si môžete naaranžovať do vázy, ozdobiť nimi steny alebo napríklad aj darčeky. Ja som mala po ruke bodkovanú washi pásku, ktorou som ich prichytila ku stene a vytvorila si tak malú kvetinový stenu. Pomocou washi pásky si môžete steny ozdobiť na tisíc spôsobov, zopár super nápadov nájdete napríklad v tomto článku.

Kvety z krepového papiera návodPôvodne som chcela v tomto článku nafotiť výrobu celej kytice, no ukázalo sa, že by toho bolo už hrooozne veľa. Rozdelila som to teda na dve časti a tento týždeň uverejnila len kvety z krepového papiera. Pokračovanie článku nájdete tu – Umelé kvety v zlatej váze.

Kvety z krepového papiera návod

You Might Also Like

 • Umelé kvety v zlatej váze (návod) - Truly, Emily 19. októbra 2017 at 15:07

  […] chcete vedieť, ako som si vyrobila kvet z krepového papiera, pozrite si tento článok. Dnes pokračujeme výrobou zelených dekorácií (z filcu a umelej rastliny) a vázy so zlatým […]