Štýl

Klipy na topánky so zlatou mašľou

21. septembra 2017

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodTieto klipy na topánky som si vyrobila z kože, ktorú som natrela zlatou farbou. Sú výrazné, extravagantné, žiarivé a okamžite vylepšia nielen váš outfit, ale aj vašu náladu! ;)

Nedávno som v obchode s topánkami pokukovala po rozkošných čiernych balerínkach s veľkými mašľami. Aaaach ♥ Napriek tomu, že sa mi páčili, napokon som si ich nekúpila. Dôvod je jednoduchý – bála som sa, že ma takýto extravagantný kúsok rýchlo omrzí…

Klipy na topánky sú v takomto prípade dokonalým riešením. Keď máte chuť na výrazný doplnok, pripnete si ich na topánky. A keď vás omrzia, preč s nimi!

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKlipy na topánky som sa rozhodla sama si vyrobiť, pričom som sa riadila pravidlom čím väčšie a žiarivejšie, tým lepšie :D Na moju radosť som našla doma všetok potrebný materiál, aj keď kovový základ na klipy, ktorý som použila, nie je úplne ideálny.

Zadná časť klipov by mala byť zaoblená, aby boli pohodlné a pri chôdzi netlačili. Zatiaľ som s nimi síce problém nemala, no ktovie, ako to bude po celodennom nosení. Klipy na topánky sa však dajú počas dňa hocikedy jednoducho zložiť, takže sa tým veľmi netrápim ;)

Potrebujeme:

 • koža
 • rotačný rezač
 • pravítko
 • podložka na rezanie
 • zlatá farba na kožu
 • penový štetec
 • papier na zakrytie stola
 • ceruzka
 • gélové sekundové lepidlo
 • 2x kovový klip
 • hrubšia ihla
 • niť
 • nožnice

Postup výroby 1 klipu:

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKrok 1: Z kože vyrežeme alebo vystrihneme 3 obdĺžniky (rozmery sú napísané na fotografii). Tieto tri kúsky kože budú potrebné na vyrobenie jednej mašle.

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKrok 2: Kožené obdĺžniky nafarbíme zo všetkých strán, ktoré budú po zlepení mašle viditeľné. Moja farba bola dosť hustá a preto som ju skúšala nanášať rôznymi štetcami. Najviac sa mi osvedčil penový štetec, pretože bol pevný a zároveň za sebou nezanechával výrazné stopy. Kožené obdĺžniky som natrela zo zadu a z bokov jednou vrstvou farby. Na prednú časť som naniesla dve vrstvy.

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKrok 3: Keď farba zaschne, môžeme sa pustiť do lepenia. Na rubovej strane veľkého obdĺžnika si ceruzkou zaznačíme stred. Na oba kraje obdĺžnika nanesieme tenký pásik lepidla, konce ohneme do vnútra a prilepíme ich jeden vedľa druhého do stredu obdĺžnika. Rovnako postupujeme aj pri zlepení stredného obdĺžnika.

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKrok 4: Do stredu spodnej časti mašle nanesieme tenký pásik lepidla a prilepíme na ňu vrchnú časť mašle.

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKrok 5: Klip prišijeme k jednému koncu malého obdĺžnika. Ja som na tento účel použila obyčajnú niť a hrubšiu ihlu. Keď mi ihla kožou ťažšie prechádzala, zatlačila som ju o stôl a už to išlo :) Tip: Uistite sa, či máte klip otočený správnym smerom a prišívate ho k lícovej strane kože.

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodKrok 6: Mašľu si priložíme na topánku a premyslíme si umiestnenie klipu. Obdĺžnik s prišitým klipom následne ovinieme okolo stredu mašle a prilepíme ho.

Klipy na topánky so zlatou mašľou návodTieto klipy na topánky vznikli zo starej koženej bundy, ktorú som sa rozhodla rozstrihať a využiť ako kreatívny materiál. Ak ste zvedaví na viacero DIY projektov, v ktorých som ju využila, mrknite na tieto články:

Náhrdelník z minerálu a kože

Prsteň s XXL mašľou

Kožený náramok s vlnou a perličkami

Geometrické zlato-kožené náušnice

Súhvezdie v koženom ráme

Klipy na topánky so zlatou mašľou návod

You Might Also Like

 • 21 DIY na október. – Radosť je voľba. 1. októbra 2017 at 16:59

  […] tieto klipy na topánky. […]