Štýl

„Gombíkové“ náušnice

21. júla 2014

Gombikove nausnice
Tieto náušničky pripomínajúce gombíky sú síce nenápadné, no zároveň sú veselé a hravé. Skvele sa budú hodiť na ušká každej tvorivej duše.

Potrebujeme:

  • polymérová modelovacia hmota
  • kovové lôžko na náušnice
  • ihla
  • korálky
  • tekutá polymérová hmota

Postup:

Gombikove nausnice1. Odkrojíme si malý kus polymérovej hmoty. V rukách si ju dobre opracujeme, kým nie je mäkká a vláčna. Následne si z nej vytvarujeme 2 malé guličky.

Gombikove nausnice2. Guličku vložíme do náušnicového lôžka a prstom ju pritlačíme ku dnu.

Gombikove nausnice3. Štyri korálky umiestnime do stredu náušničky a jemne ich pritlačíme. Pomôcť pri ich vkladaní si môžeme pinzetou alebo nastoknutím na ihlu.

Gombikove nausnice4. Náušničky si položíme napríklad na okraj dvoch spojených zapekacích misiek – potrebujeme, aby sa zapekali vo vodorovnej polohe. Do náušníc umiestnime trochu tekutej polymérovej hmoty tak, aby siahala čosi nad okraj náušnice a vytvárala nám vypuklý tvar. Ak sa nám vytvoria vzduchové bublinky, odstránime ich prepichnutím ihlou. Náušničky vložíme do rúry a zapekáme ich podľa inštrukcií výrobcu polymérovej hmoty (nám to trvalo 30 minút pri teplote 110°C). Namiesto tekutej polymérovej hmoty môžeme použiť aj živicu. Jej výhodou je, že je maximálne priehľadná.

You Might Also Like