Štýl

Fotonávod | Obručový náhrdelník s handmade korálkami

5. septembra 2016

Obrucovy nahrdelnik s handmade koralkami_fotonavodAj vy máte doma bižutériu, ktorú nikdy nenosíte? Skúste ju nejakým spôsobom vynoviť a pretvoriť tak, aby ste si ju opäť zamilovali. Možno vás pri vašom tvorení inšpiruje premena tohto náhrdelníka, ktorá bude mať dokonca ešte jedno pokračovanie. Ale nepredbiehajme, dnes máme na programe výrobu tohto obručového náhrdelníka s handmade korálkami. Tu je fotonávod ;)

Potrebujeme:

  • starý obručový náhrdelník
  • polymérová hmota
  • vŕtačka
  • strieborná farba v spreji
  • štípacie kliešte
  • akrylový lak
  • štetec
  • lepidlo

Obrucovy nahrdelnik s handmade koralkami_fotonavodPostup:

1. Na tejto fotografii môžete vidieť, ako náhrdelník pôvodne vyzeral. Prerábať som sa ho rozhodla preto, lebo bol už pomerne zničený a taktiež som si ho chcela prispôsobiť podľa svojho vkusu. Šperky, ktoré nosím najradšej, sú moderné a minimalistické, no zároveň niečím zaujímavé.

2. Polymérovú hmotu si v rukách opracujeme, aby bola mäkká a vláčna. Následne si z nej vyrobíme dve guličky – väčšiu a menšiu (ja som použila dva druhy polymérovej hmoty, jednu s efektom žuly a druhú kremeňa).

3. Korálky dáme zapiecť do rúry podľa inštrukcií výrobcu (ja som zapekala 30 minút pri teplote 130 °C). Po zapečení do nich vyvŕtame dierky, avšak len do cca 1/3 korálky.

4. Náhrdelník prestriekame striebornou farbou. Farbu necháme zaschnúť a podľa potreby nanesieme viacero vrstiev. Z obruče odštikneme obe retiazky.

5. Na farbu nanesieme štetcom akrylový lak a necháme ho zaschnúť. Lak som sa rozhodla naniesť preto, aby farbu ochránil a zároveň aj preto, lebo viem, že moja pokožka ho dobre znáša.

6. Do vnútra korálok nanesieme lepidlo, nastokneme ich na náhrdelník a necháme zaschnúť.

Info o technike: Dokonale guľatú korálku si vyrobíme tak, že polymérovú hmotu vytvarujeme najprv krúživými pohybmi medzi dlaňami. Následne ju tvarujeme malými krúživými pohybmi medzi dlaňou a prstami, prípadne si ju môžeme položiť aj na stôl. Ak je hmota priveľmi mäkká, dáme ju na chvíľu do chladničky vďaka čomu stvrdne a pri modelovaní si bude lepšie držať svoj tvar.

Obrucovy nahrdelnik s handmade koralkami_fotonavodAk máte aj vy radi minimalistické a moderné šperky, určite zavítajte do môjho nového obchodíka na Sashe s názvom Truly Emily.

Obrucovy nahrdelnik s handmade koralkami_fotonavod

You Might Also Like