Krása

Epsomská soľ do kúpeľa s avokádovým olejom

19. mája 2017

Epsomska sol do kupela - postupAk si radi doprajete kúpeľ, tento recept si určite zamilujete. Jeho hlavnou ingredienciou je epsomská soľ, ktorá má blahodarný vplyv na pokožku, ako aj na vlasy. Kúpeľ z epsomskej soli pôsobí navyše relaxačne, uvoľňuje svalové napätie a napomáha k odstráneniu škodlivých látok z tela. Vyskúšajte túto krásne voňavú a vyživujúcu epsomskú soľ a penu do kúpeľa si v obchode už nikdy viac nekúpite :)

Potrebujeme:

  • 250 g epsomskej soli
  • 1 PL avokádového oleja
  • 30 kvapiek levanduľovej silice
  • 1 PL sušenej levandule (nemusí byť)
  • dóza (nemusí byť)

Všetky potrebné suroviny (+ dózu na uskladnenie soli) si môžete kúpiť v jednom praktickom balíčku TU.

Epsomska sol do kupela - kreativny balicekPostup:

1. Odvážime si 250 g epsomskej soli. Toto množstvo je určené na jeden kúpeľ.

Epsomská soľ (nazývaná aj Glauberova či horká soľ) je zložená z minerálov horčíka a síranu. V kozmetike má široké využitie – používa sa do kúpeľa, telových peelingov, vlasových prípravkov či mydiel. Epsomská soľ pokožku zmäkčuje, regeneruje, čistí a hydratuje. Blahodarný vplyv má aj na vlasy, ktorým dodáva objem a lesk. Odstraňuje z nich prebytočný maz a uhladzuje poškodené a krepovité vlasy.

Kúpeľ z epsomskej soli zmierňuje stres, nafúknuté brucho, svalové napätie a napomáha telu zbaviť sa toxínov. Pre výraznejší efekt sa odporúča premasírovať si telo pred kúpeľom kefou, vďaka čomu sa otvoria póry. Škodlivé látky sa tak z tela lepšie vyplavia a zároveň sa tým zvýši vstrebávanie minerálov cez pokožku.

Ak si chcete prečítať o avokádovom oleji a levanduľovej silici, pozrite si tento článok.

Epsomska sol do kupela - postup2. V miske zmiešame avokádový olej a levanduľovú silicu. Prisypeme epsomskú soľ, sušenú levanduľu a všetko dobre premiešame. Soľ so sušenými bylinkami pekne vyzerá, no niektorým ľuďom môže levanduľa plávajúca v kúpeli prekážať. Táto ingrediencia v recepte nie je nevyhnutná, preto sa sami rozhodnite, či ju použijete alebo nie.

3. Soľ rozpustíme vo vani s teplou vodou a na polhodinku sa v nej vykúpeme. Po kúpeli sa opláchneme vodou. Vo vani dávame pozor, pretože ostane po avokádovom oleji trochu klzká.

4. Ak si chceme soľ vystaviť na poličke v kúpeľni (alebo niekomu darovať), presypeme ju do uzatvárateľnej dózy. Dózu môžeme podľa svojho vlastného vkusu dozdobiť nálepkou, stužkou či vetvičkou levandule.

Epsomska sol do kupela - postup

You Might Also Like