Handmade

Dulcia | Krémový dezodorant Verbena + levanduľa

6. januára 2018

Dulcia | Krémový dezodorant Verbena + levanduľa (recenzia)

Venujete sa handmade tvorbe, radi ju obkukujete a… nakupujete? :D Pripravila som pre vás sériu článkov, ktoré vám pomôžu lepšie spoznať slovenskú rukodielnu tvorbu a zorientovať sa v množstve výrobkov, ktoré Sashe ponúka. V týchto článkoch sa s vami podelím o moje vlastné postrehy, skúsenosti a názory na výrobky, ktoré som si sama zakúpila a na vlastnej koži otestovala. V dnešnom článku nájdete recenziu na:

Krémový dezodorant Verbena + levanduľa

  • značka: Dulcia natural
  • cena: 6,90 €

Dulcia natural má v ponuke viacero dezodorantov, pričom všetky majú rovnaké zloženie a líšia sa len vôňou. Dezodorant od Dulcie som si kúpila na Vianočnom Sashe, takže som mala možnosť si všetky varianty omrknúť a hlavne ovoňať. Najviac sa mi zapáčila vôňa verbena & levanduľa, ktorá pôsobí sviežo a citrusovo.

Dezodorant má pekné balenie, no namiesto bielej plastovej dózy by som uvítala radšej sklo. Výrobok má krémovú konzistenciu a nanáša sa prstami. Možno si pomyslíte, že je to trochu zvláštny spôsob, no pri handmade dezodorantoch to nie je nič neobvyklé. Tento spôsob nanášania je možno trochu nepraktickejší, no na druhej strane však určite hygienickejší.

“Krémovať” si podpazušie mi v princípe neprekáža, avšak tento konkrétny dezodorant je dosť tuhý a ťažšie sa rozotiera. Aplikácia je o čosi jednoduchšia, ak ho použijem po sprchovaní na ešte trochu vlhkú pokožku. Ďalší faktor, ktorý ovplyvňuje nanášanie produktu, je aj teplota v miestnosti. Čím je nižšia, tým je dezodorant tuhší a ťažšie sa rozotiera, čo má za následok nielen zdĺhavejšiu aplikáciu, ale niekedy aj biele stopy na oblečení od zle rozotretého dezodorantu.

Zloženie výrobku je jemné a nedráždivé, dezodorant som používala bez problémov aj po holení. Na jeho obale som sa dočítala, že ide o 100 % prírodný produkt bez konzervantov, pričom 58,7 % zložiek je z bioprodukcie (viac sa o zložení dočítate TU). Účinnosť prírodného produktu pochopiteľne nie je taká vysoká, ako pri klasických dezodorantoch a antiperspirantoch z drogérie, avšak na zimné mesiace bola pre mňa postačujúca. Uvidíme v lete :)

Skúšali ste už handmade dezodoranty? Ako sa vám osvedčili?

You Might Also Like