Jedlo

Čokoládové tyčinky

19. októbra 2014

Cokoladove tycinky recept

Pochutnajte si na lahodnej kombinácii sladkej mliečnej čokolády a slaných tyčiniek! Čokoládové tyčinky sa skvele hodia na chrumkanie pri filme i ako sladké pohostenie na párty.

Potrebujeme:

  • 40 g mliečnej čokolády
  • cca 35 slaných tyčiniek

Postup:

1. Čokoládu nakrájame na menšie, rovnomerne veľké kusy. Dáme ju do malej misky alebo šálky a na 15 sekúnd vložíme do mikrovlnky nastavenej na najvyšší výkon. Čokoládu vyberieme, premiešame a dáme opäť na 15 sekúnd do mikrovlnky. Tento krok opakujeme, až kým nie je čokoláda takmer úplne roztopená (nám to trvalo celkovo 45 sekúnd). Takmer roztopenú čokoládu po vybratí z mikrovlnky už len miešame, kým nie je dokonale krémová a bez hrudiek. Viac o tom, ako roztopiť čokoládu, si môžete prečítať tu.

2. Do jednej ruky uchopíme slanú tyčinku a do druhej malú kávovú lyžičku. Najprv pomocou lyžičky polejeme cca 2/3 tyčinky čokoládou a následne z nej odstránime prebytočnú čokoládu tak, že ju rolujeme na zaoblenej strane lyžičky (postupujeme zhora smerom ku špičke tyčinky).

3. Tyčinky pokryté čokoládou ukladáme na plech alebo dosku na krájanie pokrytú papierom na pečenie a dáme stvrdnúť do chladničky. Misku od čokolády môžeme vymyť teplým mliekom a pochutnať si tak na lahodnej horúcej čokoláde.

4. Čokoládové tyčinky podávame naaranžované na tanieriku alebo v pohári čokoládovou časťou nadol. Tyčinky chutia skvele aj studené, priamo vybraté z chladničky.

You Might Also Like