Bývanie

by EMILY | Šálka so zlatou fóliou

8. októbra 2016

by EMILY_Salka so zlatou foliouVychutnať si rannú kávičku z vlastnoručne vyrobenej šálky má nepochybne svoje čaro, nemyslíte? Spôsobov, ako dekorovať riad, je množstvo, no mojím najnovším objavom je zlatá fólia. Vďaka nej si krásnu šálku dokážu sami vyrobiť aj tí z nás, ktorí nemajú zvláštne nadanie pre maľovanie či kaligrafiu.

Použitie zlatej fólie je naozaj jednoduché – stačí si vystrihnúť ľubovoľný tvar, namočiť ho vo vode, následne z fólie odstrániť vrstvu papiera a umiestniť ju na šálku. Ozdobenú šálku necháme jeden deň schnúť a potom ju zapečieme v rúre. Viac podrobností, ako aj postupové fotografie, nájdete v tomto článku, ktorý som vytvorila pre SAShE.sk. Pri výrobe týchto hrnčekov som nakrútila aj krátke video, ktoré nájdete na mojom Youtube kanáli.

Zlatou fóliou môžete ozdobiť rôzne predmety, ktoré sa dajú zapekať v rúre, ako napríklad porcelán, sklo či kov. Ja som si na tento DIY projekt kúpila hrnčeky z kameniny, ktoré síce oficiálne do rúry nepatria, no boli super lacné (jeden stál euro), tak som sa to rozhodla risknúť. A výsledok? Zapekala som dva hrnčeky a oba prežili :)

You Might Also Like