Štýl

Ako si vyrobiť náušnice Stella McCartney (alebo ako ušetriť 260 €)

28. septembra 2015

Ako si vyrobit nausnice Stella McCartney
Fotonávod, ako si vlastnoručne vyrobiť minimalistické, no zaujímavo tvarované náušnice inšpirované dizajnérskym kúskom z dielne Stella McCartney.

Pred pár dňami som narazila na blogu Harper & Harley na článok so zaujímavými náušnicami. Ako som obdivovala minimalistické, no zaujímavo tvarované náušnice z dielne Stella McCartney uvedomila som si, že by bolo vlastne úplne jednoduché si ich doma vyrobiť. Alebo teda aspoň pár, ktorý by sa na tento skvostný kúsok celkom podobal :)

Výsledok niekoľkých minút tvorby ma veľmi milo prekvapil. Náušnice síce nevyzerajú ako luxusný šperk za 260 € (áno, toto je ich plná cena…), no štýlovosť im určite nechýba. Tieto náušnice, pochopiteľne, nie sú presnou kópiou originálu. Každú náušnicu som pre zjednodušenie vyrobila len z jedného kusu drôtika. Niekoľko metrov drôtika stojí len pár eur, takže ak máte doma kliešte (štípacie a ploché), tak si tieto 260 € náušnice vyrobíte prakticky zadarmo. A tu je návod ako na to:

Potrebujeme:

  • drôtik zlatej farby (hrúbka 0,8 mm)
  • pravítko
  • štípacie kliešte
  • predmet na obtočenie drôtika (ja som použila tubu s farbou o priemere 3 cm)
  • ploché kliešte
  • pilník na nechty
  • náušnicové zarážky (aby náušnice nevypadávali z ucha)

Postup:

Ako si vyrobit nausnice Stella McCartney1. Odštikneme si 25 cm drôtika. Drôtik ovinieme okolo tuby tak, aby z jednej strany pretŕčal o veľkosti cca 5 cm.

Ako si vyrobit nausnice Stella McCartney2. Drôtik zložíme z tuby a kliešťami ho uchopíme v mieste, kde sa jeho konce prekrývajú. Dlhší koniec následne vytočíme do polohy kolmo na kruh.

Ako si vyrobit nausnice Stella McCartney3. Drôtik vrátime späť na tubu a poriadne ho pritisneme, aby presne olemoval jej obvod. Kratší koniec ovinieme okolo dlhšieho a pretŕčajúci drôtik odštikneme.

Ako si vyrobit nausnice Stella McCartney4. Kolmý drôtik prstami čo najlepšie vyrovnáme. Odmeriame si 5,5 cm od ovinutej časti drôtika. Toto miesto uchopíme plochými kliešťami a drôtik nad ním ohneme do pravého uhla.

Ako si vyrobit nausnice Stella McCartney5. Ohnutú časť drôtika skrátime na cca 1,2 cm a jeho koniec zaoblíme pilníkom na nechty. Rovnakým spôsobom vyrobíme aj druhú náušnicu.

foto: Harper & Harley, Eat Create Live

You Might Also Like