Štýl

Ako sa starať o pozlátené šperky

8. júna 2017

Handmade_Valentínska súťaž o prsteň so srdiečkomMilujete zlaté šperky, no od ich kúpy vás odrádza vysoká cena? Skvelou alternatívou sú pozlátené šperky, ktoré vás potešia nielen krásnym vzhľadom, ale aj prijateľnou cenou. Kvalitný pozlátený kúsok si pri bežnom nosení a dobrej starostlivosti zachová svoju krásu roky.

Ako skladovať pozlátené šperky

Pozlátené šperky skladujeme v šperkovnici s mäkkou a jemnou výplňou. Rozložíme ich jeden vedľa druhého, aby sa navzájom nepoškriabali. Jednotlivé šperky môžeme zabaliť aj do kúsku látky a uskladniť ich v uzatvárateľnom plastovom sáčku, čo pomáha predchádzať poškriabaniu a oxidácii. Šperky v žiadnom prípade neskladujeme v kúpeľni kvôli vysokej vlhkosti.

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navodČomu sa treba vyhnúť

S pozlátenými šperkami sa nesprchujeme a nekúpeme vo vani, v bazéne ani v mori. Nevystavujeme ich čistiacim prostriedkom (a iným chemikáliám) a zložíme si ich aj pri aplikácii make-upu, parfému, krému či laku na vlasy.

Handmade_Valentínska súťaž o prsteň so srdiečkomAko čistiť pozlátené šperky

Pozlátené šperky pravidelne čistíme mäkkou handričkou a trochou teplej vody. Povrch šperku pretierame až dovtedy, kým sa nezačne lesknúť. Na tento účel si môžete kúpiť aj špeciálne handričky na zlaté a pozlátené šperky, ktoré sú impregnované čistiacimi a leštiacimi zložkami. Predtým, než začnete šperky čistiť chemickými prípravkami, vždy sa uistite, že nemajú abrazívny účinok.

Minimalisticke nausnice vyrobene z drotu - navod Šperky Truly Emily

Drôtik, z ktorého vyrábam šperky Truly Emily je pozlátený 14K zlatom, pričom jeho základ tvorí mosadz. Objednávam ho z Ameriky a v angličtine je označovaný pojmom „gold filled“. Vrstva zlata na tomto drôtiku tvorí tvorí 1/20 jeho hmotnosti, čo je viac než stonásobne viac ako pri galvanickom pokovaní. Moje šperky vyrobené z pozláteného drôtika sú kvalitné, a preto sa nemusíte báť, že sa vám časom začnú šúpať. Ak sa o ne budete dobre starať, vydržia vám krásne roky.

Ako sa starat o pozlatene sperky

You Might Also Like