Jedlo

Ako chutí Paríž

5. augusta 2014

Ako chuti Pariz
Paríž vás zláka do svojich reštaurácií, pekární a cukrární nielen omamnou vôňou či prísľubom gurmánskeho zážitku, ale aj charizmaticky zariadenými interiérmi. Najromantickejšie mesto sveta útočí na všetky vaše zmysly a najlepšie urobíte, ak sa necháte unášať…

Ako chuti ParizCroissant s kávou

Pred návštevou obrovského Louvru sme sa posilnili kávičkou s croissantom. Vychutnali sme si ich pohodovo uvelebení v tráve pri malom Víťaznom oblúku.

Ako chuti Pariz
L’Ecurie

Táto reštaurácia nás očarila už na prvý pohľad z ulice. Keď sme do nej vstúpili, privítala nás vôňa dymu a grilovaného mäsa. V tejto malilinkej reštaurácii pracoval len jeden človek, ktorý súbežne obsluhoval, varil i umýval riad. L’Ecurie je skutočne šarmantná reštaurácia, v ktorej sa najete dobre a za málo peňazí.

Ako chuti Pariz Ako chuti ParizAux Merveilleux de Fred

Chce to nadľudské úsilie nevstúpiť to tohto malého obchodíka, keď okolo neho prechádzate ulicou. Lákavo vyzerajúce cukrovinky, ktoré tu vyrábajú priamo pred vašimi očami, sú podľa nás ešte lepšie, ako slávne francúzske makarónky.

Ako chuti ParizPremière Pression Provence

Túto provensálsku predajňu sme si zamilovali nielen pre výborný olivový olej a paté od výmyslu sveta, ale najmä pre jej neopakovateľnú charizmu.

Ako chuti Pariz
Les Cocottes

Táto reštaurácia dostala svoje meno podľa zapekacích misiek, v ktorých vám gastronomické lahôdky aj naservírujú. My sme neodolali okrem iného kačaciemu foie gras a pečenému holubovi.

Ako chuti Pariz
Pekárničky

Šarmantné pekárničky sú v Paríži na každom rohu. Dali by ste si radšej chrumkavý chlieb, alebo voňavú bagetu?

Ako chuti Pariz Ako chuti ParizAu Bougnat
Reštaurácia Au Bougnat je len na skok od Notre-Damu. Po dlhom chodení po pamiatkach sme si v nej oddýchli a posilnili sa… slimákmi.

Ako chuti Pariz Ako chuti Pariz Ako chuti ParizBoco
Reštaurácia Boco prináša jedlá vytvorené michelinovými kuchármi aj bežným smrteľníkom. Podávané sú v sklíčkach, ktoré si môžete vziať aj so sebou napríklad na piknik do parku.

You Might Also Like