Bývanie

6 dôvodov, prečo do vášho bytu vniesť farbu slnka

15. apríla 2015

So žltou farbou treba v interiéri narábať opatrne, no v žiadnom prípade sa jej nemusíte vyhýbať. Práve naopak! Tu je 6 dôvodov, prečo by vo vašom byte nemala chýbať.

6 dovodov, preco do vasho bytu vniest farbu slnka1. Vďaka žltej farbe môžete mať slnkom zaliaty byt po celý rok. Žltá farba sa mimoriadne hodí aj do miestností s nedostatkom prirodzeného svetla, do ktorých dokáže vniesť žiaru a teplo slnečných lúčov.

(foto 1, 2)

6 dovodov, preco do vasho bytu vniest farbu slnka2. Žltá farba zlepšuje náladu a vyvoláva v nás pocit šťastia a optimizmu. S výraznou žltou to však netreba preháňať, inak na nás môže pôsobiť dráždivo.

(foto 12)

6 dovodov, preco do vasho bytu vniest farbu slnka3. Žltá farba púta veľa pozornosti. Ak si kúpite žltý gauč, veľký obraz alebo na túto farbu premaľujete jednu stenu, určite takto vytvoríte magnet na všetky pohľady.

(foto 12)

6 dovodov, preco do vasho bytu vniest farbu slnka4. Ak si netrúfate použiť žltú na väčších plochách, nebojte sa tak urobiť aspoň v rámci doplnkov a dekorácií. Pár žltých akcentov dokáže krásne oživiť a rozžiariť celú miestnosť.

(foto 12)

6 dovodov, preco do vasho bytu vniest farbu slnka5. Žltá farba je vhodná pre každý štýl, ročné obdobie i miestnosť v byte. Svieža a hravá žltá sa hodí aj do detskej izby – dievčenskej či chlapčenskej.

(foto 12)

6 dovodov, preco do vasho bytu vniest farbu slnka6. Jemnú žltú farbu môžete použiť dokonca aj v úlohe neutrálnej farby. Jej prednosťou oproti klasickej bielej je to, že pôsobí teplejšie a prívetivejšie.

(foto 1, 2)

You Might Also Like