Bývanie

3 nápady: Veľkonočné vajíčka

27. marca 2015

Velkonocne dekoracie z vajicok, 3 napady
Vajíčka sú neodmysliteľným symbolom Veľkej noci. Inšpirujte sa týmito tromi návodmi, ako ich ozdobiť jednoducho, no zároveň veľmi efektne.

Kvetináče z vajíčok

Škrupinky od vajíčok môžete využiť ako originálne kvetináče, do ktorých môžete okrem kvetov umiestniť aj napríklad mach. Tieto minikvetináče môžete naaranžovať do kartónového obalu od vajíčok, ktorý buď premaľujte, alebo ho nechajte v pôvodnej podobe. Viac fotografií nájdete na blogu Le Robin’s Nest.

Prírodné farbivá na vajíčka

Cvikla, káva, šupky z cibule… Veľkonočné vajíčka môžete ozdobiť farbivami, ktoré už doma máte a nachádzajú sa vo vašich kuchynských zásobách! Možností je veľa, tu sú recepty na vajíčka modrej, zelenej a ružovej farby:

Modrá – Nakrájame štvrtinu hlávky červenej kapusty a vložíme ju do litra vriacej vody. Primiešame 2 PL lyžice octu. Necháme vychladnúť na izbovú teplotu a kapustu povyberáme pomocou lyžice s otvormi.

Zelená – Šupky zo 6 červených cibúľ dáme do 1/2 litra vriacej vody a necháme jemne vrieť 15 minút. Šupky vyberieme a pridáme 3 ČL octu.

Tmavo ružová – Nakrájame jednu stredne veľkú cviklu a vložíme ju do litra vriacej vody. Primiešame 2 PL octu a necháme vychladnúť na izbovú teplotu. Cviklu povyberáme.

Pozn: Do takto pripravených farbív vložíme uvarené vajíčka. Pre dosiahnutie intenzívneho odtieňa necháme vajíčka vo farbive namočené cez noc, pričom ich umiestnime do chladničky.

Návody na viac farebných prevedení nájdete na stránke Better Homes and Gardens.

Romantické víly

Patríte k ľuďom, ktorí si na zdobenie vajíčok radšej netrúfajú? Vyskúšajte tento super jednoduchý návod na výrobu romantických víl s venčekmi!

1. Z tenkého drôtika dlhého cca 15 cm si vytvoríme kruh, ktorý bude rozmermi vhodný na špičku vajíčka.

2. Rovnako dlhým a hrubým drôtikom kruh po obvode ovinieme, pričom naň postupne upevňujeme malé kúsky kvetov.

3. Fixou nakreslíme na vajíčko tvár.

Podrobnejší postup a viac fotografií nájdete na blogu Flax & Twine.

You Might Also Like